REKLAMA

Sondaż: Ordynacja po nowemu wzmocni czy osłabi demokrację?

  • Autor: aw
  • 27 grudnia 2017 14:40
Sondaż: Ordynacja po nowemu wzmocni czy osłabi demokrację? Ankieterzy Millward Brown pytali też, czy działania PiS osłabiają demokrację (Fot. Youtube)

Przeprowadzane przez PiS zmiany w ordynacji wyborczej mają pozwolić partii wpływać na wybory? Tak sądzi 41 proc. badanych w najnowszym sondażu Millward Brown dla TVN-u.

Zdaniem 30 procent ankietowanych zmiany w ordynacji wyborczej nie są istotne, z kolei 9 procent odpowiedziało, iż zmiany zablokują możliwość wpływania na wybory politykom.

Ankieterzy Millward Brown pytali też, czy działania PiS osłabiają demokrację. 48 procent badanych odpowiedziało twierdząco. Dla 33 procent działania PiS wzmacniają demokrację.

Przypomnijmy, w nocy z 14 na 15 grudnia Sejm uchwalił zmiany w ordynacji wyborczej autorstwa PiS wraz z licznymi poprawkami tego klubu. Nowe rozwiązania to m.in. dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast liczona od wyborów samorządowych w 2018 r., JOW-y w gminach do 20 tys. Wprowadzona zostanie inicjatywa uchwałodawcza w samorządach oraz obowiązek utworzenia budżetu obywatelskiego w miastach na prawach powiatu o wysokości co najmniej 0,5 proc. wydatków gminy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA