REKLAMA

Sondaż: PiS najlepsza. W Sejmie także PO, Nowoczesna, Kukiz'15, Partia Razem i SLD

  • Autor: AT
  • 16 października 2017 07:15
Sondaż: PiS najlepsza. W Sejmie także PO, Nowoczesna, Kukiz'15, Partia Razem i SLD Tak dobrych sondaży na półmetku kadencji nie miała jeszcze żadna rządząca ekipa w Polsce (fot.shutterstock)

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w miniony weekend bezapelacyjnie wygrałoby PiS. Drugie miejsce zajęłaby PO. Do Sejmu dostałoby się sześć partii, ale co ciekawe nie byłoby wśród nich PSL

Na PiS głos oddałoby aż 38,1 proc. wyborców. Na drugim miejscu znalazłaby się PO uzyskując 19,8 proc. głosów — wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla SE.pl i NOWA TV.

Tak dobrych sondaży na półmetku kadencji nie miała jeszcze żadna rządząca ekipa w Polsce - pisze SE.

Poza PiS i PO, według sondażu do Sejmu dostałyby się jeszcze następujące ugrupowania: Nowoczesna (8,7 proc.), Kukiz‘15 (8,2 proc.), Partia Razem (5,2 proc.) i SLD (5 proc.).

Dobrych notowań nie ma natomiast PSL. Ugrupowanie znalazło się daleko w tyle uzyskując w sondażu tylko na 3,6 proc. poparcie.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 14-15 października, a zatem już po wybuchu protestu lekarzy rezydentów, który jak widać nie wpłynął negatywnie na poparcie Polaków dla PiS.

Cały artykuł i wyniki zobacz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA