REKLAMA

Sondaż: Rząd PiS wobec koalicji PO-PSL

  • Autor: GP
  • 03 stycznia 2017 09:52
Sondaż: Rząd PiS wobec koalicji PO-PSL Liderzy PiS i PO, Jarosław Kaczyński i Donald Tusk przez lata polaryzowali scenę polityczną. (fot.:youtube.com/twitter.com)

• W sondażu oceniono rządy PiS na tle działań koalicji PO-PSL.
• Wyniki pokazują, że blisko połowa respondentów nie jest zadowolona z obecnej władzy i bardziej ceniła rządy poprzedników. PiS za lepiej rządzących uważa jedna czwarta badanych.
• Spojrzenie uwarunkowane jest poparciem dla partii politycznych.

Ośrodek badania opinii Panel Ariadna zbadał w grudniu, jak Polacy postrzegają rządy PiS (i koalicjantów partii) wobec poprzedników obecnej opcji rządzącej, tj. PO-PSL. Badanie pokazuje, że rok od wyborów parlamentarnych prawie połowa badanych postrzega, że rząd premier Beaty Szydło jako gorszy od swoich poprzedników. Takiego zdania jest 26,7 proc. pytanych. Uważają oni rząd PiS za "zdecydowanie gorszy" od poprzedników. 20,1 proc., natomiast ocenia go jako "raczej gorszy".

Przeciwnego zdana jest 25 proc. pytanych, w proporcjach 12 proc. widzi rządy Szydło jako "raczej lepsze" od rządu PO i PSL, a 13 proc. stwierdziło, że obecna Rada Ministrów "zdecydowanie lepiej" sprawuje swoje obowiązki.

Czytaj też: 11 stycznia Sejm ma pracować normalnie

Badanie uwypukla mocne różnice w podejściu Polaków do obecnie i poprzednio rządzących. Respondenci, którzy zadeklarowali, że w kolejnych wyborach poparliby Prawo i Sprawiedliwość, uważają rząd Beaty Szydło za lepszy niż rząd PO-PSL (70 proc.badanych). Zwolennicy PO sądzą odwrotnie (90 proc. badanych). 

Poparcie dla partii politycznych

W najnowszym sondażu, który przeprowadził CBOS, w drugiej połowie grudnia, PiS i PO liderują w zestawieniu partii politycznych. PiS osiągnęło wynik wyborczy na poziomie 35 proc., a PO z wynikiem 19 proc. wysunęło się na prowadzenie wśród formacji opozycyjnych.

Omawiane badanie rządów PO-PSL i PiS zleciła redakcja "Dziennika Gazety Prawnej". Badanie zostało przeprowadzone na ogólnokrajowej próbie 1070 osób, dobranej z panelu Ariadna metodą CAWI. Pytano w dniach 16 a 20 grudnia 2016 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • qba 2017-01-03 20:23:41
    wykresów nikt w redakcji nie potrafi zrobić?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA