REKLAMA

Sondaż, spór wokół Trybunału Konstytucyjnego: Co myślą Polacy?

  • Autor: PAP/AT
  • 10 grudnia 2015 07:58
Sondaż, spór wokół Trybunału Konstytucyjnego: Co myślą Polacy? 41,7 proc. uczestników uważa, że podczas sporu o Trybunał naruszono konstytucję (fot. twitter.com)

Według sondażu przeprowadzonego przez panel badawczy Ariadna tylko połowa Polaków uważa, że "spór o Trybunał Konstytucyjny jest sprawą ważną" - wynika z sondażu przeprowadzonego przez panel badawczy Ariadna dla "Dziennika Gazety Prawnej".

W ocenie, kto w tym konflikcie ma rację, Polacy są podzieleni: 19,6 proc. badanych uważa, że racja stoi po stronie obecnego Sejmu (PiS), 19,9 proc. przyznaje rację Sejmowi PO i PSL, 19,2 proc. ankietowanych sądzi, że nie jest to żadna z wymienionych stron, a 41,4 proc. uczestników badania wybiera opcję "trudno powiedzieć".

Na pytanie, czy prezydent Andrzej Duda postąpił słusznie, zaprzysięgając sędziów do TK wybranych przez obecny Sejm, 29,4 proc. pytanych odpowiedziało "zdecydowanie nie", a 11,1 proc. wybrało odpowiedź "zdecydowanie tak". 32,4 proc. badanych trudno jest dokonać takiej oceny - wynika z sondażu przeprowadzonego przez panel badawczy Ariadna dla "Dziennika Gazety Prawnej".

Z kolei 41,7 proc. uczestników uważa, że podczas sporu naruszono konstytucję, a 17,5 proc. ankietowanych jest odmiennego zdania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Chachar 2015-12-11 17:57:29
    Głos Ludu - 42% Polaków uważa że złamano Konstytucję. Co tu więcej mówić. Kim w takim razie jest p. Andrzej Duda !?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA