REKLAMA

Sondaż wewnętrzny dla PiS zapowiada wygraną opozycji

  • Autor: MN
  • 30 czerwca 2017 10:02
Sondaż wewnętrzny dla PiS zapowiada wygraną opozycji Według sondażu PiS uzyskałby 36 proc. poparcia. (fot. Jarosław Kaczyński, pis.org.pl)

Wyciekł sondaż, według którego opozycja wygrałaby wybory parlamentarne, gdyby połączyła siły.

• Fakt dotarł do sondażu przeprowadzonego na zlecenie Prawa i Sprawiedliwości.

• Grupę tysiąca Polaków zapytano o to, jak wyglądałyby wyniki wyborów, gdyby Platforma Obywatelska i Nowoczesna wystawiły wspólną listę.  

• Okazało się, że opozycja wygrałaby wybory, pokonując nawet połączone PiS i Kukiz’15.

Wewnętrzny sondaż przeprowadzony na zlecenie partii rządzącej został przeprowadzony w dniach 14-16 czerwca. "Fakt" podaje, że przeprowadziła go jedna z prestiżowych sondażowni. Efekt jest zaskakujący.

Gdyby PO i Nowoczesna wystawiły wspólną listę w wyborach parlamentarnych, uzyskałyby 40 proc. poparcia, czyli 244 mandaty. Próg wyborczy przekroczyłyby także SLD (6 proc.) i PSL (5 proc.).

PiS z kolei uzyskałoby 36 proc. poparcia i 172 mandaty. Co ciekawe, jak pisze dziennik, nawet gdyby partia rządząca połączyła siły z Kukiz’15, którego poparcie wyniosłoby 9 proc., to połączone ugrupowania zyskałyby tylko 205 mandatów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Marny Poeta 2017-06-30 11:37:24
    Nie pomogą miesięcznice Jak wyjdziemy na ulice, Jak się wszyscy zjednoczymy To PISuar obalimy Gość z Torunia, gość z Warszawy Mają powód do obawy. Juz korupcja nie pomaga. Kończy się PISowska blaga. Bo suweren już pojmuje. że ta władza to są ...źli ludzieREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA