REKLAMA

Sondaż, wybory: Donald Tusk czy Andrzej Duda?

  • Autor: JS
  • 10 lipca 2017 20:24
Sondaż, wybory: Donald Tusk czy Andrzej Duda? Donald Tusk (fot. twitter.com/eucopresident)

52 proc. ankietowanych przyznało, że mając do wyboru Andrzeja Dudę i Donalda Tuska, zdecydowaliby się ponownie obdarzyć zaufaniem urzędującego prezydenta - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster, przeprowadzonego dla Se.pl i NOWA TV.

48 proc. badanych stwierdziło, że zagłosowaliby na byłego premiera, a obecnie przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska.

Respondentom zadano pytanie: „Na kogo oddałbyś/łabyś głos, gdyby w II turze wyborów prezydenckich znaleźli się Andrzej Duda i Donald Tusk?”.

Badanie przeprowadzono przez Instytut Badań Pollster w dniach 30 czerwca - 4 lipca 2017 roku na próbie 1042 dorosłych Polaków. Struktura demograficzna próby była reprezentatywna dla struktury dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3%.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Temida 2017-07-10 21:24:06
    chyba tylko te ''inne'' 2% na długopisa vel narciarza HAHAHA, haracz+ dalej pachnie widac, mimo ssania z INNYCH. Belzebuby bezmózgie !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA