REKLAMA

Specjalny zespół zajmie się ochroną pacjentów przed reklamami leków wprowadzającymi w błąd

  • www.rynekzdrowia.pl
  • Autor: Rynekzdrowia.pl
  • 18 sierpnia 2016 08:34
Specjalny zespół zajmie się ochroną pacjentów przed reklamami leków wprowadzającymi w błąd Konsekwencją wszechobecnej reklamy jest nadmierna konsumpcja leków oraz suplementów diety (Fot. archiwum)

O tym, w jaki sposób ma odbywać się ta ochrona, mają zdecydować eksperci z Zespołu do spraw uregulowania reklamy leków, suplementów diety i innych środków spożywczych oraz wyrobów medycznych, powołanego przez ministra zdrowia w czerwcu br.

- Niedopuszczalne jest trwanie w sytuacji, z którą mamy do czynienia obecnie, wręcz słabości państwa względem reklamy, która ewidentnie niesie treści fałszywe czy wręcz szkodzi odbiorcom - tak wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda mówił o konieczności regulacji rynku reklamy leków i ochrony konsumentów przed ich fałszywymi treściami.

Zapowiedział zmiany ustawowe w postaci kontroli reklam, ale nie przeprowadzanej a priori - czyli prewencyjnej, jak jest na przykład w Belgii, lecz a posteriori - następczej.

- Jeśli wystąpią nieprawidłowości, to instytucje państwowe dostaną prawo karania wysokimi mandatami - również po długim czasie od zaprzestania danej serii reklamy - podmiotów odpowiedzialnych za fałszywe treści przekazywane w mediach. Państwo nie może być w tym zakresie bezradne, minister zdrowia musi skutecznie chronić obywateli - grzmiał minister.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA