REKLAMA

Spór o plakaty w Poznaniu

  • Autor: Gabriel Paździor
  • 14 października 2015 20:57
Spór o plakaty w Poznaniu Joanna Schmidt i Wojciech Chudy (Nowoczesna) na konferencji prasowej w Poznaniu. Fot. nowoczesna.org

Przedstawiciele Nowoczesnej apelują o poszanowanie zasad reklamy wyborczej.

14 października, w Poznaniu Joanna Schmidt i Wojciech Chudy zorganizowali konferencję prasową. Przypominali na niej o konkretnych zasadach, na jakich odbywa się wieszanie plakatów wyborczych w polskich miastach.

- Politycy nie mogą łamać zasad, a potem wymagać od obywateli przestrzegania prawa – mówiła Schmidt, jedynka Nowoczesnej w Poznaniu zarzucając komitetom wyborczym PO i PiS zaklejanie materiałów wyborczych Nowoczesnej. Kandydaci partii Ryszarda Petru wystosowali pisemne wezwanie do wyjaśnień ze strony PiS i PO.

Kodeks wyborczy pozwala zamieszczać materiały wyborcze na infrastrukturze miejskiej, pod warunkiem uzyskania zezwolenia administracji tych powierzchni, np. urzędów miast i urzędów gmin. W Poznaniu magistrat, na potrzeby kampanii, przygotował tymczasowe tablice na materiały komitetów wyborczych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA