REKLAMA

Sport: Podsumowano program "Klub". 24 mln zł od Ministerstwa Sportu

  • Autor: GP
  • 08 listopada 2016 14:37
Sport: Podsumowano program "Klub". 24 mln zł od Ministerstwa Sportu Przez pierwszy rok działania Ministerstwo Sportu wydało 24 mln zł na pomoc bezpośrednią klubom sportowym. (fot.:msport.gov.pl)

• Witold Bańka podsumował pomoc Ministerstwa Sportu dla klubów sportowych.
• Wydano 24 mln zł w pomocy po 10 000 i 15 000 zł, w zależności od wielkości klubu, do którego trafiała pomoc.
• Projekt Klub, w ramach którego rozdawano fundusze uznano za sukces, godny kontynuowania.

Ministerstwo Sportu zorganizowało w 16 województwach szereg konferencji, które podsumowały wsparcie dla inicjatyw sportowo-rekreacyjnych w całym kraju.

Resort w poniedziałek (7 listopada) poinformował, że łącznie kluby sportowe w kraju otrzymały wsparcie na kwotę sięgającą blisko 24 mln zł. To wsparcie stanowiło pierwszą edycję programu Klub.

W województwie mazowieckim spotkanie przygotowano we współpracy z warszawskim Uczniowskim Klubie Sportowym Jagiellonka. Otrzymał on dofinansowanie w ramach Programu Klub. W poniedziałek podopiecznych Jagiellonki odwiedził Witold Bańka i towarzyszący mu wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera.

- Zainteresowanie projektem przerosło nasze oczekiwania - mówił Bańska. - Przychodzą do nas liczne podziękowania, kartki pocztowe z obozów sportowych finansowanych przez resort. To sygnał, że obraliśmy dobry kierunek. Już na samym początku projektu mówiłem, że to właśnie w małych i średnich klubach rozpoczyna się przygoda ze sportem, rodzą się marzenia o byciu mistrzem. Z największą przyjemnością wsparliśmy i będziemy wspierać w przyszłości małe i średnie kluby sportowe.

Wedle danych publikowanych przez resort sportu: wpłynęło 5241 wniosków o wsparcie w ramach projektu Klub. Dofinansowanie przyznano 2151 małym i średnim klubom sportowym w całej Polsce, a przyznawane wsparcie przybrało formę 10 000 lub 15 000 zł. Wysokość wsparcia była związana z liczbą osób tworzących dany klub.

- Każda złotówka, która trafiła do nas z ministerstwa, tchnęła życie w codzienne funkcjonowanie naszego klubu. Każda sekcja, która u nas funkcjonuje, wydaje pieniądze według swojego zapotrzebowania. Komuś najbardziej brakuje pieniędzy na obóz, komuś innemu na pracę trenera. 15 tys. zł to poważny zastrzyk finansowy - powiedział Tomasz Wakulski Prezes UKS Jagiellonka, także towarzyszący ministrowie Bańce w poniedziałek.

Najwięcej klubów dofinansowanych w ramach pomocy resortu zostało zarejestrowanych w województwach: wielkopolskim (234), małopolskim (226), śląskim (221), podkarpackim (218) oraz mazowieckim (213).

W projekt zaangażowało się również Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA.

Program Klub stawia sobie za cel wsparcie działalności małych i średnich klubów sportowych, które stanowią lokalne centra aktywności społecznej oraz miejsca poprawy stanu kondycji fizycznej społeczeństwa.

Biorąc pod uwagę sukces i pozytywny odbiór należy spodziewać się kolejnych edycji inicjatywy Klub.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA