REKLAMA

Spot PiS: Czas nadzwyczajnej kasty dobiega końca

  • Autor: PAP/JS
  • 18 lipca 2017 15:02
Spot PiS: Czas nadzwyczajnej kasty dobiega końca Dalsza część klipu poświęcona jest planowanym zmianom w wymiarze sprawiedliwości. (fot. PiS/twitter/prnsc)

Czas nadzwyczajnej kasty, która chce, żeby było, tak jak było, dobiega końca; sprawiedliwa Polska to zadanie, które dziś realizujemy - przekonuje PiS w spocie poświęconym zmianom w wymiarze sprawiedliwości.

Spot został opublikowany m.in. na twitterowym koncie partii. Rozpoczyna się ujęciem na gmach Sądu Najwyższego w Warszawie. Później pojawiają się w nim m.in. migawki przypominające sprawę sędziego Ryszarda Milewskiego oraz wyrok ws. Beaty Sawickiej.

"Po czasach PRL polskie sądownictwo nie było odbudowane. Przez ostatnie lata pozwalano na patologie w wymiarze sprawiedliwości" - mówi lektor.

"Sędziowie na telefon służący rządom PO-PSL, dbający o swoje przywileje, stawiający się ponad prawem, łaskawi wobec przestępców, surowi wobec słabych, zajęci sobą, a nie sprawami obywateli. Polacy nie chcą takich sądów" - kontynuuje.

Dalsza część klipu poświęcona jest planowanym zmianom w wymiarze sprawiedliwości.

"Bez reformy sadów nie będzie naprawy państwa. Polacy muszą odzyskać zaufanie do wymiaru sprawiedliwości. Dlatego PiS realizuje swoje zobowiązanie i wprowadza tak długo oczekiwane zmiany w wymiarze sprawiedliwości" - podkreśla lektor.

"Losowe przydzielanie sędziom spraw zapewni uczciwe postępowania, reforma administracyjna przyspieszy postępowania sądowe, zlikwiduje biurokrację i zagwarantuje rzeczywistą niezależność uczciwym sędziom. Wprowadzenie Izby Dyscyplinarnej skończy z bezkarnością sędziów łamiących zasady zawodu i prawo. Sądy mają zapewniać sprawiedliwość dla obywateli i bezwzględnie karać przestępców. Czas nadzwyczajnej kasty, która chce, żeby było, tak jak było dobiega końca. Sprawiedliwa Polska to zadanie, które dziś realizujemy" - kontynuuje.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • posortowany 2017-07-18 15:43:10
    Czysta, wroga Polsce propaganda. Ciemny ludu do nauki, byś umiał odróżnić prawdę od pisowskich bredni, dobro od zła, katolika od p(i)seudowyznawcy, autorytet od tyrana...!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA