REKLAMA

Spotkania Morawieckiego z Junckerem ws. praworządności

  • Autor: PAP/AH
  • 17 maja 2018 09:29
Spotkania Morawieckiego z Junckerem ws. praworządności Fot. KPRM

Na marginesie szczytu UE-Bałkany Zachodnie w Sofii przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker spotkał się w środę (16.05.) z premierem Mateuszem Morawieckim - poinformowało źródło w KE. Co więcej, nie było to ostatnie spotkanie na szczycie.

Rozmowa - jak dodało źródło - dotyczyła toczącego się sporu w sprawie praworządności w Polsce.

Na marginesie szczytu UE-Bałkany Zachodnie również w czwartek (17.05.) w Sofii odbędzie się kolejne spotkanie przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera z premierem Mateuszem Morawieckim.

We wtorek (15.05) Juncker ocenił na konferencji prasowej w Brukseli, że Polska dokonała postępu w sprawie praworządności, ale jest on jeszcze niewystarczający. Zaznaczył przy tym, że jest optymistą w sprawie negocjacji z Warszawą.

- Moje stosunki z polskim premierem są tak dobre, jak to tylko możliwe. Uważam, że Polska poczyniła postęp, jeszcze niewystarczający, ale prowadzimy dyskusje i negocjacje, które muszą zakończyć się pod koniec czerwca lub na początku lipca. Jestem optymistą - powiedział szef KE.

Szczyt UE-Bałkany Zachodnie zaplanowany jest na czwartek w Sofii. W środę unijni przywódcy spotkali się na kolacji w stolicy Bułgarii, by rozmawiać m.in. o wycofaniu się USA z porozumienia nuklearnego z Iranem oraz kwestiach handlowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • ko$cielny 2018-05-17 12:41:17
    Nie podoba mi się to co robi Morawiecki ! Czemu on ciągle wylizuje d..ę tym żydom i żydowskim sługusom? Przecież wszyscy wiemy, że Unijna "praworządność" jest wtedy, gdy jest to na rękę żydowskiemu lobby: politykom, bankierom i różnym krętaczom i mieszaczom typu - tffu - soros. Chyba, że po instrukcje ? On coś za bardzo zajeżdża Tuskiem, taki picuś bez jaj.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA