REKLAMA

Sprawa gimnazjów rozstrzygnie się w czerwcu

  • Autor: PAP/portalsamorządowy.pl
  • 01 lutego 2016 10:05
Sprawa gimnazjów rozstrzygnie się w czerwcu Los gimnazjów rozstrzygnie się w czerwcu. (fot. Pixabay.com)

W czerwcu zapadnie decyzja, jak będzie zmieniony system edukacji szkolnej i czy zostaną zlikwidowane gimnazja.

– Od 3 lutego ogłaszamy debatę w całej Polsce na temat systemu edukacji narodowej. Skończymy ją w czerwcu i wtedy ogłosimy jak ten system będziemy zmieniać, bo że trzeba go zmieniać wiedzą wszyscy – poinformowała powiedziała minister edukacji narodowej Anna Zalewska w Radiu TOK FM.

Dodała, że nadal istotnym elementem programu edukacyjnego jest „czteroletnie liceum i prawdziwa szkoła zawodowa”.

Pytana, dlaczego rząd nie chce ogłosić referendum w sprawie likwidacji gimnazjów, skoro popierał projekt referendum zainicjowanego przez rodzinę Elbanowskich, w którym obok kwestii sześciolatków pojawiał się temat gimnazjów, Zalewska odpowiedziała, że musi „widzieć cały proces edukacyjny”.

Likwidacja gimnazjów była jednym z elementów przedwyborczego programu edukacyjnego PiS, obok zniesienia obowiązku szkolnego dla sześciolatków.

Pomysł likwidacji gimnazjów wywołał liczne protesty wśród nauczycieli i rodziców, sprzeciwia się temu też Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA