REKLAMA

Stanisław Ciosek, były ambasador Polski w Rosji: Akta Wałęsy były znane

  • Autor: GP
  • 22 lutego 2016 10:05
Stanisław Ciosek, były ambasador Polski w Rosji: Akta Wałęsy były znane Stanisław Ciosek był ambasadorem RP w ZSRR i później Federacji Rosyjskiej w latach 1989-1996. (fot.:youtube.com)

• Stanisław Ciosek, były ambasador RP w ZSRR i Rosji stwierdził, że o istnieniu akt TW "Bolka" odnalezionych przez IPN w domu gen. Kiszczaka wiedziano w środowisku PZPR.
• Dyplomata precyzował rolę gen. Kiszczaka i Lecha Wałęsy w czasie przełomowych, historycznych wydarzeń lat 1989 i 1990.

- Wszyscy szeptaliśmy, że na pewno gdzieś takie kwity będą trzymać różni ludzie - mówił Stanisław Ciosek, były ambasador Polski w ZSRR, a potem w Rosji, podczas porannej audycji na antenie Radia Zet w poniedziałek (22 lutego). - To była tajemnica poliszynela. Tym jednak, że dokumenty chciała sprzedać żona po śmierci generała byłem zniesmaczony - dodawał Ciosek. W jego ocenie Czesław Kiszczak trzymał dokumenty dla własnej „asekuracji”.

- Sam Kiszczak dobrze znał Wałęsę z dokumentów, które były tak chętnie płodzone, ale osobiście nie znali się dobrze - precyzował relacje generała i byłego prezydenta dyplomata. - Nie widziałem, by rzucali się sobie w ramiona - konstatował.

Przeczytaj: Jarosław Kaczyński zapowiada audyt rządów PO

W swojej ocenie przeszłości, gość Radia Zet mówił, że może zaświadczyć o niezłomności Wałęsy. Precyzował też, że w czasie przełomu (lata 1989/1990) kompromitowanie strony solidarnościowej, w tym Lecha Wałęsy było niestosowne.

Ciosek zaznaczył, że nie można odmówić Wałęsie woli szukania porozumienia w czasie wydarzeń Okrągłego Stołu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA