REKLAMA

Stanisław Karczewski: Propozycja obciążenia kosztami kontrmanifestantów jest interesująca

  • Autor: PAP/AT
  • 12 lipca 2017 12:55
Stanisław Karczewski: Propozycja obciążenia kosztami kontrmanifestantów jest interesująca Od pewnego czasu pewna część opozycji i również stowarzyszenia postanowiły przeszkadzać i blokować miesięcznice i w związku z potrzebne jest utrzymanie porządku - powiedział marszałek Senatu (Stanisław Karczewski, fot.twitter.com/StKarczewski)

Od pewnego czasu pewna część opozycji i również stowarzyszenia postanowiły przeszkadzać i blokować miesięcznice i w związku z potrzebne jest utrzymanie porządku - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

• Za "konieczność wykorzystywania sił porządkowych" powinny odpowiadać - także finansowo - środowiska, które przyczyniają się do ich użycia - uznał Stanisław Karczewski.

• W jego ocenie pomysł obciążenia kosztami kontrmanifestantów jest interesujący.

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak we wtorek w radiowej Trójce powiedział, że rozmawiał w prezydium klubu PiS, by zmienić Prawo o zgromadzeniach "obciążając kosztami tych, którzy deklarują np. zablokowanie" zgromadzeń. "No bo oni są sprawcami tych kosztów, wzrostu tych kosztów" - powiedział minister.

W ocenie marszałka Senatu propozycja ministra jest "interesująca" i "ciekawa". Jego zdaniem za "konieczność wykorzystywania sił porządkowych" powinny odpowiadać - również finansowo - środowiska, w tym polityczne, które przyczyniają się do ich użycia.

Karczewski na środowym briefingu podkreślił, że "do pewnego momentu miesięcznice katastrofy smoleńskiej odbywały się w sposób absolutnie pokojowy, spokojny, modlitewny". "Od pewnego czasu pewna część opozycji i również stowarzyszenia postanowiły przeszkadzać i blokować miesięcznice i w związku z potrzebne jest utrzymanie porządku" - powiedział.

Czytaj też: Schetyna: Minister Mariusz Błaszczak straszy protestujących

"Słyszałem, że niektórzy posłowie Platformy Obywatelskiej chcą, aby pokazać koszty, aby te koszty były widoczne i aby o tych kosztach można było mówić. Kto więc ma te koszty pokryć?" - pytał.

Według niego cała sprawa przypomina sytuację, gdy ktoś najpierw namawia do rzucenia kamieniem w szybę i później dowiaduje się, jak droga jest jej wymiana. "Chyba więc ten kto rzucił kamieniem i wybił szybę powinien zwracać koszty wymiany tej szyby" - dowodził.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA