REKLAMA

Stanisław Piotrowicz: Narracja posłów PO i Nowoczesnej ws. aborcji jest pozbawiona logiki

  • Autor: PAP/AT
  • 21 marca 2018 07:57
Stanisław Piotrowicz: Narracja posłów PO i Nowoczesnej ws. aborcji jest pozbawiona logiki Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka pozytywnie zaopiniowała projekt "Zatrzymaj aborcję" (Stanisław Piotrowicz, fot.twitter)

Byłem gotowy na burzliwą dyskusję wokół projektu "Zatrzymaj aborcję". Wiedziałem, że trzeba będzie ją przetrwać. Że trzeba będzie wysłuchać argumentów, z którymi nie sposób się zgodzić - powiedział szef komisji sprawiedliwości, poseł PiS Stanisław Piotrowicz.

"Pozytywna opinia Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka o projekcie "Zatrzymaj aborcję" to zielone światło dla Komisji Polityki Społecznej i Rodziny" - czytamy w "Naszym Dzienniku".

W wywiadzie dla "ND" szef komisji sprawiedliwości, poseł PiS Stanisław Piotrowicz, wyjaśnił, że komisja, której przewodniczy, "została zobowiązana do wydania opinii na temat projektu, co też się stało". "Komisja nie wnikała w redakcję przepisów, uznała po prostu projekt za zasadny" - powiedział.

Szef komisji zaznaczył, że był gotowy na burzliwą dyskusję wokół projektu "Zatrzymaj aborcję". "Wiedziałem, że trzeba będzie ją przetrwać. Że trzeba będzie wysłuchać argumentów, z którymi nie sposób się zgodzić" - powiedział.

Jego zdaniem narracja posłów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej w tej sprawie jest pozbawiona "jakiejkolwiek logiki". "Z przerażeniem słuchałem wypowiedzi, z których wynikało na jaką to wielką traumę i nieszczęście delegalizacja aborcji eugenicznej skazuje matki, które może będą musiały kiedyś patrzeć na śmierć swego dziecka" - dodał Piotrowicz.

Czytaj też: Kopcińska: PiS jest i będzie za ochroną życia

Jak wskazał, "niezezwolenie na zabicie dziecka, u którego podejrzewa się jedynie chorobę lub niepełnosprawność", zostało określone przez nich jako "działanie nieludzkie". "Hipokryzja z ich strony polega na tym, że te określenia dotyczą właśnie tego, czego te środowiska się domagają" - ocenił poseł.

Pytany, kiedy projekt "Zatrzymaj aborcję" trafił do komisji sprawiedliwości, Piotrowicz wyjaśnił, że "nieco ponad tydzień temu, po ostatnim posiedzeniu Sejmu". "Kiedy tylko dowiedziałem się o tym, że wniosek wpłynął, poleciłem, by rozszerzyć porządek poniedziałkowego posiedzenia właśnie o ten punkt" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • ko$cielny 2018-03-21 09:45:28
    Obecne młode kobiety,są inne. Zajęły miejsce mężczyzn w społeczeństwie, muszą być twarde i bezlitosne, zmuszone do donoszenia chorych zniekształconych, upośledzonych płodów, będą zostawiać takie twory w szpitalach. Kto będzie się nimi zajmował i za czyje pieniądze ?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA