REKLAMA

Stanisław Tyszka: Nie ma przejrzystości i jawności w wydatkach ministerstw

  • Autor: PAP/AT
  • 21 marca 2017 12:10
Stanisław Tyszka: Nie ma przejrzystości i jawności w wydatkach ministerstw Nie ma przejrzystości i jawności w wydatkach ministerstw - mówi wicemarszałek Sejmu (Stanisław Tyszka, fot.facebook.com/stanislaw.tyszka)

Staram się nagłośnić to, że nie ma przejrzystości i jawności w wydatkach ministerstw. Wszystkie resorty powinny publikować wykaz podpisanych przez nie umów cywilnoprawnych, to byłoby cywilizowane państwo - powiedział wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z Kukiz'15.

• Zdaniem wicemarszałka Sejmu wszystkie resorty powinny publikować wykaz podpisanych umów cywilnoprawnych.

• Tyszka zaznaczył, że jeszcze nie dostał odpowiedzi od szefów resortów, ale i tak zakłada, że nie dostanie ich w ogóle - w takim wypadku ponowi swoją prośbę.

• Wykaz taki już teraz publikują trzy resorty: cyfryzacji, energii oraz infrastruktury i budownictwa - dodał.

Zdaniem Tyszki PiS i PO tworzą swego rodzaju "zasłonę dymną", żeby nie dyskutować o sprawach najważniejszych dla obywateli. "My się staramy przebijać z coraz to nowymi naszymi pomysłami. Co poniedziałek zgłaszamy inicjatywę deregulacyjną, uproszczającą prawo i służącą zapewnieniu jawności i przejrzystości finansów publicznych. Na przykład wczoraj wysłałem do wszystkich, poza trzema, ministrów rządu pisma z prośbą, żeby opublikowali wszystkie umowy cywilnoprawne, które zawierają ich ministerstwa" - powiedział wicemarszałek w radiowej Trójce .

Jak dodał, jeszcze nie dostał odpowiedzi od szefów resortów, ale i tak zakłada, że nie dostanie ich w ogóle - w takim wypadku ponowi swoją prośbę.

"Ja robię coś, co przez ostatnie lata robiły organizacje pozarządowe. Staram się nagłośnić to, że nie ma przejrzystości i jawności w wydatkach ministerstw (...). Moi współpracownicy obdzwaniali wszystkie ministerstwa pytając o to, czy minister będzie łaskaw opublikować taki wykaz umów (...). W jednym z ministerstw - istotnych - otrzymali odpowiedź, że pan minister nie życzy sobie publikowania tych umów. To już jest poważna sprawa" - powiedział. Dodał, że wykaz taki już teraz publikują trzy resorty: cyfryzacji, energii oraz infrastruktury i budownictwa. "Ale chciałbym, aby wszystkie ministerstwa publikowały, to by było cywilizowane państwo" - ocenił Tyszka.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Anna KLZ 2017-03-21 22:37:15
    smutne , przykre że Polacy sami siebie oszukują jakby mieli żyć 300 lat. Minister - polityk polski z Państwowej Inspekcji Pracy jest odpowiedzialny za wyłudzenia budżetowe. jednakże są to kwoty mniej niż milion i dlatego niewidoczne dla społeczeństwa. Ja otrzymałam w 2011r. PIT-11 za okres 01 luty 2010 do 30 listopada 2010r. przez okres 10 miesięcy ściągali z podatników pieniądze. nie mam za ten okres ani umowy o pracę, ani zlecenia ani Rp-7 . w tym okresie nie odprowadzano należnych składek do ZUS i US. Który PRACODAWCA w RP mógłby sobie pozwolić na taką PATOLOGIĘ??? owszem otrzymałam 19 listopada 2010 r. odprawę emerytalną bez odsetek. Najwyższy czas na jawność czyli transparentność działalności PIP. nie podlegają żadnej kontroli to ta Firma kontroluje wszystkie gałęzie gospodarczo – społeczne. Przeniesienie w struktury Ministerstwa Pracy by należycie wywiązywali się z ustawowych zadań dla RP i Polaków jest zasadne.
  • antoni antczak 2017-03-21 20:55:01
    W partiokracji nigdy nie było i nie bedzie.Obojętnie ktoby nie rządziłREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA