REKLAMA

"Stop homofobii": Protestowano pod Sejmem przeciw wykładom Paula Camerona

 • Autor: GP
 • 11 października 2016 09:40
"Stop homofobii": Protestowano pod Sejmem przeciw wykładom Paula Camerona Działacze lewicowej organizacji atakują amerykańskiego wykładowcę i naukowca za badania, które krytycznie opisują homoseksualizm. (fot.:twitter.com/szprotest)

• We wtorek (11 październik) pod Sejmem protestowali aktywiści Queerowe Ambulatorium.
• Ich pikieta była podyktowana wykładem w Sejmie amerykańskiego naukowca Paula Camerona.
• Paul Cameron jest badaczem, który w swoich pracach krytycznie wypowiada się o homoseksualizmie. Co sprowadziło na niego krytykę środowisk LGBT, które zarzucają mu nierzetelność.
• Cameron jest w Polsce z serią wykładów o tematyce rodziny, wychowania dzieci i relacji tych kwestii właśnie do homoseksualizmu.

Aktywiści i działacze Queerowe Ambulatorium we wtorek (11 października) protestowali pod Sejmem. Powodem ich wystąpienia pod parlamentem jest obecność w Polsce, z gościnną serią wykładów, Paula Camerona. Amerykanin jest badaczem "Instytutu Badań nad Rodziną" a Sejm jest jednym z miejsc jego wystąpień w czasie wizyty w Polsce.

Poniżej wpis na Twitterze Katarzyny Paproty, aktywistki Razem i członek Rady Krajowej partii. Jednej z uczestniczek pikiety.

fot.twitter

Paul Cameron jest badaczem, który w swoich pracach krytycznie wypowiada się o homoseksualizmie. Co sprowadziło na niego krytykę środowisk LGBT, które zarzucają mu nierzetelność.

Jego wykłady w Polsce dotyczą rozwoju epidemii HIV wśród homoseksualistów, efektów "edukowania amerykańskich dzieci o pozytywnych skutkach homoseksualizmu" i przypadków molestowania seksualnego dzieci.

Główne prace naukowe Camerona były publikowane w latach 70. i 80. XX wieku.

Queerowe Ambulatorium to inicjatywa społeczna stawiająca sobie za cel "przypomnieć sylwetki kobiet mających odwagę bycia sobą, walczących o siebie i osiągających swoje cele."

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (6 komentarzy)

 • Joka_wawa 2016-10-11 12:31:01
  "Won Cameron"? do was przyjechał, że go chcecie wypędzać? Chcecie urządzać świat innym po swojemu? No ku...wa normalnie totalitaryzm.
 • Tęczowa swasta 2016-10-11 12:08:34
  Co ma oznaczać ta czerwona pięść? że będą bić badaczy za własne przemyślenia i wnioski? jeśli nie pokryją się z "tęczowym elementarzem"?
 • Radej 2016-10-11 11:56:02
  Homoterroryści chcą cenzurować naukowca? Ci liberałowie plotący ciągle o wolności wypowiedzi i poglądów?
 • analityk 2016-10-11 11:54:50
  Nie rozumiem środowiska L.G.B.T. dlaczego są oburzeni zaproszeniem dr Camerona do Sejmu ? Skoro ma być tolerancja to trzeba dopuścić drugą stronę do dyskusji. Ale Ci dewianci nie są tolerancyjni tylko narzucają swoją wersję homoseksualizmu.
 • Lena_22 2016-10-11 11:15:01
  Do yoyo: Co ma etyka do rzetelności badań? Tęczowy djihad zniszczy każdego kto swoim postępowaniem przyczyni się do obnażenia homoseksualnego lobby i wysnuje własne tezy stojące w sprzeczności z jedynie słusznymi. To tylko próbka tego co działo się w latach 70-tych w Stanach, gdy naciskano na naukowców i psychiatrów, polecam poczytać jak to wtedy wyglądało, widać marksiści zatęsknili za tamtym metodami.
 • yoyo 2016-10-11 10:27:50
  Widzę, że strasznie rzetelny artykuł. To oczywiście środowiska LGBT zarzucają Cameronowi nierzetelność, a nie instytuty naukowe, do których kiedyś należał po czym został z nich usunięty za nieetyczne zachowanie jako badacz.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA