REKLAMA

Strajk kobiet, Beata Kempa: Poziom manipulacji przez niektóre Polki sięgnął zenitu

  • Autor: PAP/AT
  • 04 października 2017 09:30
Strajk kobiet, Beata Kempa: Poziom manipulacji przez niektóre Polki sięgnął zenitu 3 października w całej Polsce odbyły się demonstracje i pikiety w obronie praw kobiet (fot.shutterstock)

Możemy się spierać, tworzyć zgromadzenia, tym niemniej nie można w sposób pokrętny tłumaczyć, że Polki są krzywdzone, a już tym bardziej przez rząd, w sytuacji kiedy tak nie jest - oceniła szefowa kancelarii premiera Beata Kempa, pytana o pikiety w obronie praw kobiet i postulaty dotyczące refundacji in vitro.

We wtorek (3 października) w całym kraju odbyły się demonstracje i pikiety w obronie praw kobiet.

"Poziom manipulacji, niestety przez niektóre Polki, sięgnął zenitu. Jesteśmy, żyjemy w wolnym kraju i to też dowodzi, że możemy manifestować, możemy się spierać, tworzyć zgromadzenia. Tym niemniej nie można w sposób taki dość pokrętny, tłumaczyć, że inne Polki są w jakiś sposób krzywdzone, poszkodowane, a już tym bardziej przez rząd, w sytuacji kiedy po prostu tak nie jest" - powiedziała Kempa w Radiu Zet.

"Nie możemy traktować zdrowia, życia kobiet, czy nawet ich dobrego samopoczucia bardzo wybiórczo" - dodała Kempa, pytana o postulaty dotyczące refundacji in vitro. Zaznaczyła, że liczą się fakty, czyli - jak dodała - "większe nakłady przede wszystkim na ochronę zdrowia".

Szefowa kancelarii premiera przywołała rankingi, według których - jak mówiła - Polska jest w czołówce krajów, jeśli chodzi o równouprawnienie kobiet i mężczyzn. "Często nam panie, szczególnie feministki, zarzucają, że robimy wszystko przeciwko kobietom. Tak nie jest" - zapewniła. "Dla mnie ważne są fakty, a niej jakieś hasła, które próbują niestety wykorzystywać, nie mając pomysłu na siebie, politycy opozycji. Niestety przez dwa lata nie przegrupowali się i nie przeżyli tego, że przegrali wybory. Nie potrafią przejść na pozycję ciężkiej pracy" - powiedziała Kempa.

We wtorek minął rok od tzw. czarnych protestów - akcji zorganizowanej przez Ogólnopolski Strajk Kobiet w sprzeciwie wobec wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji. Była to reakcja na skierowanie przez Sejm do dalszych prac obywatelskiego projektu zaostrzającego prawo w tym zakresie, przy jednoczesnym odrzuceniu w pierwszym czytaniu projektu liberalizującego przepisy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA