REKLAMA

Strajk w CZD, gorąco w Sejmie. Szydło i Radziwiłł zabrali głos: "Granicę przekroczyły pielęgniarki"

  • Autor: GP
  • 08 czerwca 2016 11:21
Strajk w CZD, gorąco w Sejmie. Szydło i Radziwiłł zabrali głos: "Granicę przekroczyły pielęgniarki" Beata Szydło na sali sejmowej przedstawiała posłom sytuację w Centrum Zdrowia Dziecka. (fot.: twitter.com/PremierRP)

• W środę (8 czerwca) premier Beata Szydło w Sejmie atakowała opozycję za duże długi Centrum Zdrowia Dziecka, placówki opiekującej się małymi pacjentami, w której aktualnie trwa strajk pielęgniarek.
• Internauci na bieżąco komentowali wystąpienie premier oraz słowa Konstantego Radziwiłła, ministra zdrowia, który zabrał głos po Szydło.

Premier Beata Szydło skupiła się w swojej przemowie na długu, który jest głównym problemem Centrum Zdrowia Dziecka. Według przedstawionych danych rósł on sukcesywnie i alarmująco w latach rządów PO-PSL.

- Konflikt w CZD wynika z tego, że Centrum jest w bardzo złej sytuacji finansowej. Kiedy zadłużenie szpitala rosło o pół miliona zł tygodniowo nie było żadnych reakcji ze strony poprzedniego rządu - mówiła premier, a jej słowa obrazowano wyliczeniami.

Zadłużenie Centrum Zdrowia Dziecka na przestrzeni ostatnich lat. (źródło: twitter.com/PremierRP)

Wcześniej tego dnia, Sławomir Neumann z PO zaapelował do premier, by zdecydowała się zaangażować w spór i przyjechała do pielęgniarek sama.

Wystąpienie Beaty Szydło i oraz ministra Konstantego Radziwiłła, który zabrał głos tuż po premier, tak komentowali politycy opozycji i działacze społeczno-polityczni.

Polityk PO, były minister zdrowia w rządach tej partii, Bartłomiej Arłukowicz zaatakował swojego odpowiednika krótkim wpisem, a właściwie cytatem:

Michał Stasiński, poseł Nowoczesnej skomentował natomiast wystąpienie ministra zdrowia tak:

 Aktywista SLD w Zachodniopomorskim, Damian Syjczyk stwierdził, że PiS niczym nie różni się od PO.

Politycy formacji rządzącej nie są obojętni na krytykę ze strony opozycji. Tomasz Latos mówił w czasie posiedzenia Sejmu do polityków PO - Mieliście osiem lat, żeby coś zrobić dla systemu ochrony zdrowia i pielęgniarek. I zmarnowaliście ten czas.

Ewa Kopacz ripostowała natomiast w kuluarach: - Pani Beata Szydło ma na wszystko jedną receptę. To obwinianie swoich poprzedników.

Polityk PSL, rzecznik klubu tej partii w Sejmie miał serdecznie dość wystąpienia:

Lider PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz po spotkaniu w Sejmie zaapelował do premier, by jednak wybrała się do Centrum Zdrowia Dziecka. Ocenia, że jej obecność jest niezbędna i może pomóc.

Włodzimierz Czarzasty, lider SLD mówił w Polsat News, że jeżeli ktoś chce wprowadzać dobrą zmianę, a wywala się o problem jednego szpitala, to znaczy że nie ma systemowych rozwiązań.

Natomiast Tomasz Dereszyński, dziennikarz i wydawca "Polska The Times" ma poważne zastrzeżenia, że sytuacja wokół polityki zdrowotnej się nie zmienia:

Podobne stanowisko wyraził redaktor portalu RynekZdrowia.pl, Wojciech Kuta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA