REKLAMA

Streżyńska: E-dowodów można się spodziewać pod koniec 2018 r.

  • Autor: PAP
  • 29 września 2016 07:38
Streżyńska: E-dowodów można się spodziewać pod koniec 2018 r. - Pod koniec 2018 r. można się spodziewać dowodu z warstwą elektroniczną, zintegrowanego być może z innymi dokumentami - podsumowała Streżyńska. (Anna Streżyńska, fot. facebook)

- Elektronicznych dowodów osobistych można się spodziewać pod koniec 2018 r. Być może będą one zintegrowane z innymi dokumentami, np. prawem jazdy czy kartą ubezpieczenia zdrowotnego – powiedziała minister cyfryzacji Anna Streżyńska.

Szefowa resortu zaznaczyła, że ministerstwo cyfryzacji pracuje nad wprowadzeniem e-dowodów z ministerstwami: Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Zdrowia.

Jak zwróciła uwagę, są to prace od podstaw. - To jest projekt, który odziedziczyliśmy kompletnie niewykonany po poprzednikach. W ramach tego projektu nic nie zrealizowano, więc zaczynamy kompletnie od początku - mówiła minister Streżyńska i wyjaśniła, że na razie nie rozstrzygnięto z jakim innym dokumentem e-dowód można by połączyć.

- Są różne interesy z czym ten plastikowy dokument z warstwą elektroniczną można połączyć - czy z prawem jazdy, czy z kartą ubezpieczenia zdrowotnego. To jest dużo decyzji do podjęcia - zauważyła minister.

Według niej w 2018 r. e-dowody będą gotowe. - W 2018 r., myślę, że raczej pod koniec 2018 r. można się spodziewać dowodu z warstwą elektroniczną, zintegrowanego być może z innymi dokumentami - podsumowała Streżyńska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA