REKLAMA

Streżyńska zapowiada kolejną ważną zmianę - urząd ds. tożsamości

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 25 kwietnia 2017 10:38
Streżyńska zapowiada kolejną ważną zmianę -  urząd ds. tożsamości

Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska chce by do końca roku w internecie pojawiła się możliwość rejestrowania dzieci nowonarodzonych. Ta propozycja to część strategii ułatwiania dostępu do usług publicznych rządu.

Minister w ramach porannej rozmowy politycznej rozgłośni radia Zet mówiła, że nie wykluczyła, że przy resortach cyfryzacji i spraw wewnętrznych powstanie urząd ds. tożsamości, koordynujący tożsamość cyfrową Polaków.

- Tak to nazywamy - mówiła polityk o roboczej nazwie jeszcze nieistniejącego urzędu. - Ktoś musi pilnować wiarygodności naszej tożsamości, którą się posługujemy. Żeby nie dochodziło do kompromitacji, musi być weryfikacja.

Dla minister Streżyńskiej obok dowodów także inne usługi najczęściej podległe innym ministerstwom, mają ulec cyfryzacji. Urzędnik rządu zdaje sobie sprawę też, że nie zawsze są one postrzegane jako priorytet przez konkretne ministerstwa. Padł przykład autostrad, które nadal są obsługiwane przez bramki, gdy często mogłyby już być cyfrowe.

W dalszej perspektywie Ministerstwo Cyfryzacji ma w planach np. projekt wprowadzenia w cyfryzację rejestracji nowonarodzonego dziecka, co obecnie dzieje się najczęściej w urzędach miast. Choć priorytetem jest, by systemy informatyczne państwa działały sprawniej niż do tej pory.

Więcej czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Patryk Pazda 2017-04-26 21:34:54
    Do Marel Dukakis el Escobar: Ty Escobar toś głup jest, umys to ma ta Szydło. popatrz ty chłopie na te jej głowe a albo na tego od wojska. O, a nie jakaś tam z lokamy u nasz kobita to musi być konkretna - z tym ciałem znaczy. ja takie to lubie, powiem ci, bo to nasze je polskie
  • Marel Dukakis el Escobar 2017-04-26 21:25:00
    Pani Streżyńska to jest ładna i mądra, czego o innych z tego rządu jakoś się nie da powiedzieć przy największej po temu chęci.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA