REKLAMA

Struzik, Gronkiewicz-Waltz, Zgorzelski: Podział Mazowsza to najgorszy z możliwych scenariuszy

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorządowy.pl
  • 21 stycznia 2016 15:14
Struzik, Gronkiewicz-Waltz, Zgorzelski: Podział Mazowsza to najgorszy z możliwych scenariuszy - Cel podziału jest polityczny - przekonywała Hanna Gronkiewicz-Waltz (fot.twitter.com/hannagw)

• Adam Struzik, Hanna Gronkiewicz Waltz i Piotr Zgorzelski przeciwko podziałowi Mazowsza.
• Ich zdaniem, podział Mazowsza zagraża wykorzystaniu środków unijnych.
• W utworzeniu nowego województwa widzą tylko polityczny cel.

Marszałek Mazowsza Adam Struzik, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Piotr Zgorzelski poseł PSL i przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej podczas konferencji w sprawie podziału województwa mazowieckiego, która odbyła się w Sejmie, jednogłośnie sprzeciwili się zapowiadanemu przez PiS dzieleniu województwa.

Marszałek stwierdził, że podział zagraża wykorzystaniu środków unijnych.

- Pomysły podziału najbardziej prężnie rozwijającego się w chwili obecnej regionu nie tylko w Polsce, ale i w Unii Europejskiej prowadza do totalnej destrukcji. Zagraża to wykorzystaniu bieżących środków finansowych. Fundusze strukturalne zostały podzielone, wynegocjowane iw ramach umowy partnerstwa realizowane do roku 2020. Obietnice, że na pozostałą część Mazowsza, po wyłączeniu Warszawy, spłynie jakiś deszcz środków, są nieuprawnione – stwierdził.

Prezydent Warszawy przekonywała natomiast, że takie rozwiązanie, wprowadziłoby ogromny bałagan.

- Cel takiego podziału jest tylko polityczny - przekonywała Gronkiewicz-Waltz. - Proszę nie dyskredytować wyboru Mazowsza i Warszawy – apelowała.

Przeczytaj! Andrzej Dera o podziale Mazowsza.

Według Zgorzelskiego podział Mazowsza to najgorszy z możliwych scenariuszy, który może skutkować utratą środków unijnych.

Źródło: .twitter.com/PiotrZgorzelski

- Docierają niepokojące sygnały, że proponuje się podział województwa, by cześć poza metropolitarna mogła bardziej skutecznie aplikować o środki unijne. Do tego wystarczy statystyczny podział – przekonywał poseł.

- Nie karzmy mieszkańców Mazowsza, samorządowców, za to, że dobrze gospodarują w swoich małych ojczyznach - apelowali wspólnie Adam Struzik, Hanna Gronkiewicz Waltz i Piotr Zgorzelski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA