REKLAMA

Studenci będą protestować przeciwko PiS. Gowin komentuje

  • Autor: PAP/AT
  • 25 stycznia 2017 09:50
Studenci będą protestować przeciwko PiS. Gowin komentuje Organizatorzy protesu informują, że nie działają z ramienia żadnej partii (fot.fotolia)

• W Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Toruniu, Katowicach, Łodzi, Gdańsku, Szczecinie, Krakowie, mają się dziś odbyć protesty studentów przeciwko - jak informują organizatorzy - działaniom rządu PiS.
• Ani jeden postulat organizatorów protestu nie dotyczy uczelni, ani jeden samorząd studencki nie poparł tego protestu - powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, pytany o zapowiadane na ten dzień w kilku miastach protesty studentów.

W środę, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Toruniu, Katowicach, Łodzi, Gdańsku, Szczecinie, Krakowie, mają się odbyć protesty studentów przeciwko - jak informują organizatorzy - działaniom rządu PiS.

"Jest dobrym prawem każdego obywatela, żeby publicznie manifestować poparcie dla rządu albo sprzeciw wobec rządu" - powiedział Gowin, komentując w TVP1 zapowiadane protesty.

Pytany o to, kto protestuje, wicepremier odparł, że jest to "środowisko KOD-u" i Partia Razem. "W tych postulatach organizatorów strajku jest wiele takich postulatów skrajnie lewicowych typu dopuszczenie aborcji na życzenie" - zauważył.

W jego ocenie, ani jeden postulat organizatorów protestu nie dotyczy uczelni. "Po drugie w Polsce jest ponad 400 uczelni, ani jeden samorząd studencki nie poparł tego protestu, a wiele zaprotestowało przeciwko temu upolitycznianiu uczelni. To liczne organizacje studenckie, na czele z parlamentem studentów, a więc z tą oficjalną reprezentacją" - powiedział wicepremier.

Od protestu odcięło się m.in. Niezależne Zrzeszenie Studentów (NZS).

W zapowiedzi protestu w mediach społecznościowych jego organizatorzy informują, że nie działają z ramienia żadnej partii ani nie są przez nikogo sponsorowani. Podkreślają, że chcą żyć w państwie, w którym m.in.: przestrzegane są przepisy konstytucji i innych aktów prawnych, w którym instytuty badawcze i instytucje kultury są niezależne, a programy nauczania szkół i uczelni oparte są na wiedzy naukowej, w którym zagwarantowana jest wolność zgromadzeń i żadne z nich nie jest uprzywilejowane, w którym panuje tolerancja i wszystkie osoby są równe wobec prawa, w którym ofiary przemocy są realnie chronione, zagwarantowany jest dostęp do wszystkich praw reprodukcyjnych, w którym media są niezależne od władzy, a Ministerstwo Środowiska dąży do ochrony, a nie niszczenia polskiej przyrody.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA