REKLAMA

Stypendia dla szkół: 75 tys. dolarów od fundacji Gene’a Haasa trafi do Polski

  • Autor: Pulshr/JS
  • 18 stycznia 2016 18:05
Stypendia dla szkół: 75 tys. dolarów od fundacji Gene’a Haasa trafi do Polski Zabrze, Poznań, Dąbrowa Górnicza, Jasło, Szczecin na liście dwunastu miast, w których szkoły techniczne otrzymają stypendiu Fundacji Gene`a Haasa (fot. pixabay)

• 61 szkół z 15 europejskich krajów otrzyma stypendia Fundacji Gene’a Haasa (GHF) na łączną kwotę 425 tys. dolarów.
• W Polsce stypendia przyznano dwunastu szkołom.
• Łączna suma stypendiów dla polskich szkół to blisko 75 tys. dolarów.

Spośród dwunastu polskich szkół, stypendium w największej wysokości - 15 tys. dolarów - otrzyma Zespół Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej z Poznania. Łączna kwota stypendiów przyznanych w Polsce wynosi 74,9 tys. dolarów.

Stypendia są częścią stałego zaangażowania Gene’a Haasa, założyciela i dyrektora generalnego Haas Automation we wspieranie edukacji technicznej. Celem stypendiów GHF jest podniesienie jakości kształcenia w europejskich programach szkoleniowych dotyczących produkcji. W przyszłym roku GHF ma nadzieję rozszerzyć swoją obecność w Europie i wesprzeć trwające odradzanie się edukacji technicznej.

Czytaj całość na pulshr.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA