REKLAMA

Super Express: Przeszłość Kijowskiego w PZU zastanawia. Sprawę bada CBA?

  • Autor: GP
  • 21 czerwca 2016 11:57
Super Express: Przeszłość Kijowskiego w PZU zastanawia. Sprawę bada CBA? Mateusz Kijowski z Hanną Gronkiewicz-Waltz na manifestacji KOD. (fot.:facebook.com/Kijowski.Mateusz)

• Mateusz Kijowski miał być pracownikiem PZU, konsultował dla spółki jej decyzje informatyczne.
• "Super Express" zastanawia się, jak to możliwe przy braku wykształcenia w tym zakresie Kijowskiego w omawianym okresie lat 2002 do 2003?
• Przetargi informatyczne PZU zainteresowały CBA.

Według "Super Expressu" lider KOD miał kilkanaście lat temu pracować w PZU. Gazeta pyta jak to możliwe, że bez wykształcenia informatycznego został doradcą zarządu ds. informatyki, by potem awansować na stanowisko dyrektorskie.

Kijowski w latach dwutysięcznych legitymował się dyplomem z zarządzania zdobytym na prywatnej uczelni. Wcześniej studiował na warszawskich uczelniach - Uniwersytecie Warszawskim, Akademii Teologii Katolickiej - ale nie ukończył edukacji w tych placówkach. Zdecydował się na karierę w przemyśle tekstylnym. Dopiero w 2000 ukończył studia w Wyższej Szkole Zarządzania "Polish Open University" na kierunku zarządzanie informacją w biznesie.

Czytaj: Opozycja razem wobec mediów

Informacja o zatrudnieniu Kijowskiego w państwowym przedsiębiorstwie ubezpieczeniowym pochodzi z audytu, który przeprowadziły nowe władze przedsiębiorstwa. Sprawa wygląda poważnie, bo interesuje się nią CBA.

- Agenci biura na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie zabezpieczyli dokumenty w siedzibie PZU i PZU Życie dotyczące jednego z dużych projektów informatycznych - przekazał mediom wydział komunikacji CBA.

Z dokumentów zabezpieczonych w PZU Kijowski był zatrudniony w spółce PZU od 10 kwietnia 2002 r. do 30 czerwca 2003 r.

KOD i Matusz Kijowski nie skomentowali doniesień i spekulacji prasy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Obserwator24 2017-01-05 10:36:42
    To był okres rządów SLD i Prezesa Mątkiewicza w PZUREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA