REKLAMA

Suski: Rządy PO zakończyły się obciachem, żenadą. Partia nie przyciągnie już zwolenników

  • Autor: GP/PAP
  • 03 sierpnia 2016 14:03
Suski: Rządy PO zakończyły się obciachem, żenadą. Partia nie przyciągnie już zwolenników Marek Suski w czasie wypowiedzi dla mediów w Sejmie. (fot.:youtube.com)

• Marek Suski z PiS nie widzi szans dla partii opozycyjnej.
• Uważa, że jej poparcie opiera się już tylko o osoby, które korzystały na jej władzy.
• Tymczasem Platforma chce nabrać wiatru w żagle jesienią, a dokładnie we wrześniu, gdy zorganizuje konwencję programową.

Marek Suski, z Prawa i Sprawiedliwości mówił o sytuacji Platformy Obywatelskiej w wywiadzie na antenie Radia Maryja. W ocenie polityka, próba zbudowania nowego wizerunku PO - zapowiedziana ofensywa programowa i zjazd Klubów Obywatelskich, to zbyt mało.

W ocenie PiS, rządy PO zakończyły się "żenadą, obciachem, jak mówi młodzież" - powiedział na antenie Radia Maryja Suski.  - Czy do czegoś takiego można jeszcze kogoś przekonać? Poza tymi, którzy czerpali z tego korzyści, którzy byli w tym wszystkim zaangażowani, tworzyli ten układ - powiedział działacz.

- Dziś korzyści nie ma, władzy nie ma, perspektywa zdobycia władzy raczej nikła - mówił dalej. -  Na szczęście dla Polski wątpię, że PO przyciągnie jeszcze duże rzesze zwolenników. I oby tak się nie stało - konkludował Suski.

Platforma Obywatelska od marca tego roku, od wybrania na szefa Grzegorza Schetyny, buduje konsekwentnie nowe oblicze partii. Kluczową rolę w tym działaniu odgrywa seria spotkań w miastach całej Polski, pod nazwą Kluby Obywatelskie.

Czytaj też: Wywiad z politykiem PO, Borysem Budką

Podsumowaniem cyklu Kluby Obywatelskie będzie spotkanie w Warszawie na jesieni. We wrześniu (24 września) politycy, członkowie i sympatycy Platformy będą w stolicy na konwencji programowej PO.

Politycy PO deklarowali, że Platforma powinna pozostać ugrupowaniem chadeckim, łączącym wolny rynek z troską o najsłabsze grupy społeczne. Nie wykluczali, że w nowym programie znajdzie się m.in. zgłaszany już zimą postulat rozszerzenia rządowego programu "Rodzina 500 plus" na wszystkie dzieci (obecnie jest to na każde drugie i kolejne dziecko; a na pierwsze tylko w rodzinach, których dochód na osobę nie przekracza 800 złotych; w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym - 1200 zł).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Stanisław 2016-08-03 19:43:10
    Zamieniliśmy państwo kolesi PO-PSL na państwo kolesi z PiS-u. Rafał Bochenek jest wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Wielickiego, tego powiatu o którym było głośno w ostatnim roku nie tylko w prasie lokalnej; Dziennik Polski.17.01.15 Powiatowy skok na kasę DP.19.01.15 Dali sobie 170 tysięcy za harówkę bez tchu DP.19.01.15 Nie tylko odprawy i pieniądze za niewykorzystany urlop (wypowiedź Pana Bochenka) DP.20.01.15 Co władze PiS zrobią pazernemu staroście? DP.21.01.15 Pazerny starosta może stracić stanowisko DP.22.01.15 Starosta nie chce ale musi przeprosić DP.24.01.15 Waść, wstydu oszczędź DP.29.01.15 Opozycja chce odwołać wielickiego starostę Co prawda Pan Bochenek skrytykował praktyki stosowane w starostwie, niestety Pan Rafał Bochenek ani żaden z radnych PiS nie podpisali się pod wnioskiem o odwołanie starosty. Starosta honorowo nie złożył dymisji. Władze PiS nie odcięły się zdecydowanie od starosty wielickiego. PiS posiadający większość w Radzie Powiatu Wielickiego wybronił pazernego starostę. Rafał Bochenek od kilku miesięcy nie uczestniczy w posiedzeniach Rady, mandatu nie złożył.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA