REKLAMA

Świadczenie 500 plus a praca za granicą

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 19 sierpnia 2016 13:42
Świadczenie 500 plus a praca za granicą Wnioskami o przyznanie świadczenia zajmują się marszałkowie województw poprzez bezpośrednio podległe im Regionalne Ośrodki Polityki Społecznej (ROPS). (fot. MRPiPS)

• Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej przypomina, że o świadczenia w ramach programu 500 plus mogą starać się także rodziny, w których jeden bądź więcej jej członków mieszka lub pracuje za granicą. 
• Jak ubiegać się o świadczenie?

Rodziny, w których jeden bądź więcej członków mieszka lub pracuje za granicą, mogą starać się o świadczenie w ramach rządowego programu "Rodzina 500 plus" - przypomina MRPiPS.

Wnioskami o przyznanie świadczenia zajmują się marszałkowie województw poprzez bezpośrednio podległe im Regionalne Ośrodki Polityki Społecznej (ROPS).

Czytaj też: Komornik nie zajmie świadczenia 500 plus. Nowe przepisy już obowiązują

Marszałek ma trzy miesiące na wydanie decyzji od momentu wpływu sprawy do ROPS, jednak w sytuacji skomplikowanej, w której istnieje potrzeba zebrania dodatkowych dokumentów lub wyjaśnień, termin załatwienia sprawy może zostać wydłużony o dodatkowe trzy miesiące.

- W poszczególnych wypadkach istnieje konieczność zwrócenia się do instytucji zagranicznych w celu weryfikacji uprawnień do świadczeń - tłumaczy resort rodziny. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA