REKLAMA

Świąteczny efekt 500 plus: Rodziny wydadzą więcej pieniędzy na Boże Narodzenie

  • Autor: PAP/AT
  • 18 listopada 2016 06:40
Świąteczny efekt 500 plus: Rodziny wydadzą więcej pieniędzy na Boże Narodzenie Budżety świąteczne będą w tym roku o 8 proc. większe (fot.pixabay.com)

Dzięki programowi 500 plus zwiększą się budżety polskich rodzin na święta. Statystyczna rodzina planuje wydatki o 8 proc. większe niż rok temu.

Rodzinne budżety świąteczne są średnio 8 proc. większe niż rok temu. Jednym z powodów boomu jest program 500+ - pisze "Rzeczpospolita".

Sezon zakupów bożonarodzeniowych to najważniejszy okres dla branży handlowej w roku. Dla niektórych segmentów rynku, jak choćby jubilerów, grudzień daje obroty nawet na poziomie kwartału.

Po tegorocznym sezonie firmy dużo sobie obiecują, głównie z powodu wpompowanych w gospodarkę 17 mld zł, jakie rząd wyda w 2016 r. z tytułu programu 500+. Pierwsze badania potwierdzają to, co napisaliśmy w "Rz" już pod koniec października: tegoroczny sezon zapowiada się rekordowo.

Czytaj też: Wprowadzenie 500 plus to przełom w polskiej polityce społecznej

Statystyczna polska rodzina planuje wydatki na poziomie 1,5 tys. zł, czyli o 8 proc. większe niż rok temu. Jak wynika z sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRIS), to o 100 zł więcej, niż wynikało z ubiegłorocznych deklaracji. W sumie świąteczne wydatki wyniosą 20,1 mld zł wobec 18,6 mld zł w 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Optymista 2016-11-18 12:09:47
    Wielki sukces! Rozdajmy po milionie to ludzie sobie kupią domy i grube fury (o ile zdążą przed dewaluacją).REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA