REKLAMA

Święto Niepodległości: 17 manifestacji w Warszawie

  • Autor: GP
  • 03 listopada 2016 11:44
Święto Niepodległości: 17 manifestacji w Warszawie Marsz Niepodległości jest tradycyjną inicjatywą środowisk narodowych, które 11 listopada maszerują przez Warszawę. (fot.:Wiktor Baron/wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

• W Warszawie odbędzie się 17 manifestacji z okazji 11 listopada.
• To m.in. Marsz Niepodległości środowisk narodowych i marsz Komitetu Obrony Demokracji.

Święto Niepodległości w tym roku będzie tłoczne w Warszawie. Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w ratuszu stolicy Ewa Gawor ujawniła, że do 3 listopada w ratuszu zgłoszono 17 manifestacji. 11 listopada w 2016 roku przypada w piątek.

Wśród omawianych manifestacji ulicami Warszawy przejdą trzy duże marsze. W tym organizowane przez środowiska narodowe - Marsz Niepodległości i marsz Komitetu Obrony Demokracji (KOD). Marsz KOD jest w mediach postrzegany jako kontrmanifestacja wobec narodowców.

- Chcemy, żeby nasze święto narodowe nie kojarzyło się z przemarszami panów z pochodniami w rękach i wykrzykiwaniem haseł „Polska dla Polaków" - powiedział pełnomocnik zarządu KOD ds. akcji ogólnopolskich Piotr Wieczorek dla Newsweeka. Komitet chce, żeby 11 listopada był „świętem dla wszystkich, a nie tylko dla wybranych".

Kwestia Marszu Niepodległości i jego promocji w mediach społecznościowych stała się w pierwszych dniach listopada przedmiotem zainteresowania opinii społecznej, bo administracja serwisu Facebook blokowała profile środowisk narodowych na których marsz promowano.

Po nabraniu przez temat zainteresowania mediów Facebook ustosunkował się do sytuacji w Polsce.

-  Po ponownej weryfikacji i wzięciu pod uwagę, że plakat zaprasza na legalną, zarejestrowaną manifestację, zdecydowaliśmy, że może być opublikowany na Facebooku w tym kontekście, mimo że widnieje na nim zabroniony symbol - pisali zarządzający Facebookiem.

Ostatecznie profile na których doszło do promowania informacji o Marszu Niepodległości, i które zostały blokowane lub zdjęte ze stron portalu przywrócono.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA