REKLAMA

Święto Niepodległości w Sejmie

  • Autor: GP
  • 10 listopada 2016 08:42
Święto Niepodległości w Sejmie Osobą, którą historia uznała za twórcę współczesnej polskiej niepodległości był marszałek Józef Piłsudski. (fot.:Sejm/flickr.com/CC BY 2.0)

• Sejm otwiera swoje korytarze w Święto Niepodległości.
• W gmachu parlamentu będzie można w piątek (11 listopada) zobaczyć nie tylko same przestrzenie, w których pracują posłowie i senatorowie, będzie też można posłuchać patriotycznych i legionowych pieśni, czy przyjrzeć się mapom z okresu odzyskania niepodległości naszego kraju.

Kancelaria Sejmu informuje, że budynki parlamentu będą otwarte dla zwiedzających w piątek 11 listopada. W godzinach 9 do 16 będzie można zwiedzić, zazwyczaj niedostępne części gmachu przy ul. Wiejskiej w Warszawie.

- Zapraszamy wszystkich warszawiaków i gości przebywających w stolicy na ulicę Wiejską 4/6/8. Hall Główny, kuluary sejmowe, Sala Kolumnowa, galeria Sali Posiedzeń Sejmu, Korytarz Marszałkowski - wymienia na swoich stronach administracja Sejmu - wszystkie te znane z przekazów medialnych wnętrza będzie można tego dnia zobaczyć. Specjalnie wyznaczona trasa zwiedzania pozwoli dokładnie poznać jeden z najważniejszych gmachów w Polsce.

Ponadto w kuluarach sejmowych będzie można posłuchać muzyki tradycyjnej. Andrzej Strug wraz z zespołem Monodia Polska będzie grał dla zwiedzających piosenki legionowe oraz tradycyjne polskie pieśni patriotyczne.

Atrakcją dla miłośników historii będzie pokaz w jednej z sal Sejmu wielkoformatowych wydruków oryginalnych map pochodzących z okresu powstawania Polski niepodległej. 

Dzień otwarty, jakim będzie 11 listopada w Sejmie, odbywać się będzie pod hasłem „Radosny listopad”. Nazwa ta nawiązuje do miesiąca roku 1918 kiedy Polska po 123 latach zaborów odzyskała należne jej miejsce w Europie, jako suwerenny i niezależny kraj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA