REKLAMA

Świętokrzyskie. Troje kandydatów na szefa regionalnej PO

  • Autor: pt/pap
  • 19 listopada 2017 08:24
Świętokrzyskie. Troje kandydatów na szefa regionalnej PO Paweł Zalewski kandyduje na szefa świętokrzyskiej PO (twitter.com)

Komisarz PO w województwie świętokrzyskim Paweł Zalewski, poseł Artur Gierada i radna miasta Kielce Joanna Winiarska zgłosili swoje kandydatury na przewodniczącego ugrupowania w regionie. Wybory regionalnych i powiatowych struktur PO odbędą się 2 grudnia.

Termin zgłaszania kandydatów w wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w regionie świętokrzyskim minął w sobotę o godz. 20. Jak poinformował rzecznik prasowy regionalnych struktur ugrupowania Michał Gaweł chęć startu w wyborach na szefa PO w województwie wyraziły trzy osoby: Paweł Zalewski, Artur Gierada i Joanna Winiarska.

Kandydatura Pawła Zalewskiego nie jest żadną niespodzianką. Obecny komisarz ugrupowania w regionie już wcześniej deklarował taką decyzję. Jego rywalem będzie m.in. poseł PO Artur Gierada. "Od dwóch, trzech tygodni bardzo dużo osób się do mnie zgłaszało, łącznie z szefami poszczególnych powiatów, przekonując mnie do startu w wyborach" - powiedział PAP Gierada.

"Mówili, że wpisuje się to w ogólnopolski trend, w którym coraz więcej młodych ludzi jest oczekiwanych w polityce, tej krajowej i regionalnej. Te argumenty mnie przekonały i oddaję się do ich dyspozycji" - zapewnił poseł PO. Dodał, że jego decyzja "nie jest żadnym wotum nieufności wobec Pawła Zalewskiego".

"Bardzo go cenię i on doskonale o tym wie. Kiedy zdecydowałem się kandydować, dowiedział się o tym jako jedna z pierwszych osób. W normalnej demokratycznej partii, jaką jest Platforma, to rzecz jak najbardziej naturalna, że są ludzie, którzy ze sobą chcą konkurować, przedstawiając swoje wizje funkcjonowania ugrupowania" - podkreślił.

Gierada nie ukrywa też chęci startu w wyborach na prezydenta Kielc. Parlamentarzysta zapewnia, że jest w stanie pogodzić przewodniczenie świętokrzyskiej PO z kampanią do przyszłorocznych wyborów.

"Nigdy nie ukrywałem, że Kielce są moim największym priorytetem. Po to znalazłem się w polityce, aby na rzecz tego miasta działać. Uważam, że te dwie rzeczy na pewno się nie wykluczają. Będę w stanie pokierować partią do tych wyborów samorządowych. Przygotuję też i ukończę konkretny program dla Kielc, który zaprezentuję jeszcze przed rozpoczęciem kampanii wyborczej" - obiecał poseł.

Joanna Winiarska uzasadniając swój start w wyborach powiedziała PAP, że "ma pomysł na Platformę Obywatelską w regionie świętokrzyskim".

"Abym mogła wprowadzić go w życie, podjęłam to wyzwanie. Podczas spotkań z osobami z naszego regionu byłam namawiana do startu i te opinie mnie przekonały. Pod poparciem dla mojej osoby podpisało się 119 osób z całego regionu" - zaznaczyła radna miasta Kielce z ramienia PO.

Winiarska podkreśliła, że w przypadku zwycięstwa będzie potrafiła współpracować z innymi członkami ugrupowania. "Jeśli wynik będzie inny, deklaruję swoje wsparcie dla zwycięscy. Bo to jest najważniejsze, aby czasami pomimo różnego zdania, umieć się dogadać i działać wspólnie dla ogółu. Jestem do tego przygotowana" - zapewniła szefowa biura PO w regionie świętokrzyskim.

Z Pawłem Zalewskim nie udało się skontaktować. W czerwcu komisarz PO w regionie świętokrzyskim potwierdził, że wystartuje w wyborach na szefa partii w województwie. "Jeżeli przyjechałem tutaj rok temu, jeżeli teraz objąłem tę funkcję komisarza, to jest jakaś logiczna ciągłość, to branie na siebie odpowiedzialności, od której nie uciekam" - mówił wówczas Zalewski.

Wybory w kołach gminnych ugrupowania odbędą się do 26 listopada. Szefów struktur powiatowych i regionalnych poznamy 2 grudnia. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA