REKLAMA

System kontrolujący dostępność leków później niż planowano

  • Autor: PAP/JS
  • 11 lipca 2016 08:50
System kontrolujący dostępność leków później niż planowano Komputerowy system do kontroli, których leków brakuje i gdzie, będzie wdrożony rok później niż planowano. (Fot. fotolia)

Poprawiła się dostępność leków w naszych aptekach, ale nadal kwitnie proceder nielegalnego wywozu ich za granice kraju - pisze "Gazeta Wyborcza".

Komputerowy system do kontroli, których leków brakuje i gdzie, będzie wdrożony rok później niż planowano.

Pełny obraz sytuacji mieliśmy mieć już od 1 stycznia 2017 roku. "Obecnie trwają prace legislacyjne mające na celu przesunięcie tego terminu na 1 stycznia 2018 r." - poinformowała rzeczniczka resortu zdrowia Milena Kruszewska i wyjaśniła, że termin zostanie przesunięty m.in. ze względu na prośby przedsiębiorców i konieczność dostosowania się do wymogów systemowych.

Zobacz: Trzeba zwiększyć wydatki na wojsko - uważa Jarosław Kaczyński

Choć problemy z dostępnością leków są dużo mniejsze, to ciągle nielegalnie wyciekają one z naszego kraju. W porównaniu z Europą Zachodnią są tanie. Popyt jest zwłaszcza na leki nasercowe, przeciwzakrzepowe i przeciwastmatyczne. Preparat przeciwzakrzepowy kosztuje u nas ok. 100 złotych - za granicą pięć razy tyle.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA