REKLAMA

Szczyt NATO, Błaszczak: służby są przygotowane do zabezpieczenia szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży

  • Autor: PAP/AT
  • 31 maja 2016 15:18
Szczyt NATO, Błaszczak: służby są przygotowane do zabezpieczenia szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży Szef MSWiA powiedział, że wszystkie służby podległe różnym ministrom muszą sprawnie funkcjonować (Mariusz Błaszczak, fot.mswia.gov.pl)

Służby są przygotowane do tego, żeby zapewnić bezpieczeństwo zarówno pielgrzymom, którzy przyjadą na Światowe Dni Młodzieży, jak i uczestnikom szczytu NATO, który odbędzie się na Stadionie Narodowym - powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Minister obserwował w Warszawie ćwiczenia służb i podmiotów zaangażowanych w zabezpieczenie obu wydarzeń.

"Te ćwiczenia pokazały, że służby są dobrze przygotowane do zapewnienia bezpieczeństwa zarówno podczas szczytu NATO, jak i Światowych Dni Młodzieży" - powiedział Błaszczak po ćwiczeniach. Podziękował komendantom poszczególnych służb - policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Biura Ochrony Rządu i Żandarmerii Wojskowej - za przygotowanie funkcjonariuszy. W ćwiczeniach wzięły również udział służby medyczne i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Szef MSWiA powiedział, że wszystkie służby podległe różnym ministrom muszą sprawnie funkcjonować, współdziałać i wymieniać informacje w związku z zabezpieczeniem szczytu NATO w Warszawie (8 i 9 lipca) oraz wizyty papieża Franciszka i Światowych Dni Młodzieży (27-31 lipca).

Minister i przedstawiciele służb obserwowali na błoniach Stadionu Narodowego ćwiczenia, które miały sprawdzić koordynację służb przed lipcowymi wydarzeniami. Ćwiczono m.in. odparcie zamachu na imprezę masową z udziałem przedstawicieli władz państwowych oraz odbicie zakładników z autobusu czy udzielanie pomocy medycznej poszkodowanym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA