REKLAMA

Szczyt NATO, Czarzasty: Nie chcę, żeby SLD przyczepiono łatkę przyjaciela Putina

  • Autor: GP
  • 12 lipca 2016 11:47
Szczyt NATO, Czarzasty: Nie chcę, żeby SLD przyczepiono łatkę przyjaciela Putina Włodzimierz Czarzasty jest liderem SLD od stycznia 2016 roku. (fot.:.facebook.com/WlodzimierzCzarzast)

● Włodzimierz Czarzasty (SLD) pyta, jak ocenić politykę Polski wobec Rosji. Zwłaszcza po szczycie NATO.
● Polityk przypomina, że ISIS popełniło większe zbrodnie niż Rosjanie. Mimo to w świat poszła informacja, że to Rosja jest niebezpieczeństwem i wyzwaniem dla Sojuszu.

Włodzimierz Czarzasty zdecydował się omówić w krótkiej wypowiedzi internetowej najważniejsze echa szczytu NATO w Warszawie. Tekst ukazał się na stronach SLD. Lider partii jest zdania, że o ile szczyt pokazuje się jako pokojową i spokojną rozmowę o poważnych wyzwaniach, o tyle w Rosji nie można się dziwić, że panuje zniecierpliwienie.

- Wszyscy uczestnicy szczytu NATO, w co drugim zdaniu mówili o podstawowej zasadzie, że najważniejsze to mieć dobre stosunki z sąsiadami - zaczyna polityk. - To w związku z tym ja się pytam, jak wytłumaczyć obecną politykę Polski wobec Rosji? To przecież jest nasz największy sąsiad.

Polityk wychodząc od tego faktu pyta rząd - Nie chcę, żeby SLD przyczepiono łatkę przyjaciela Putina, ale jeżeli to jest tak, że wszyscy sąsiedzi są ważni, i że najważniejsze jest, żeby z sąsiadami współpracować, no to ja stawiam bardzo poważne pytanie polskiemu rządowi – czy będzie jakaś rewizja w sprawie politycznych stosunków z Rosją?

Czytaj: Zobacz jak Włodzimierz Czarzasty wypada w sondażu zaufania do polityków

Czarzasty mocno podkreśla, że polityczne i militarne decyzje, które zapadły w Warszawie wyeksponowano w kontekście Rosji, gdy realnie największe zagrożenie dla NATO, najbardziej brutalne to ISIS.

- W Warszawie okazało się, że największym zagrożeniem dla świata nie jest ISIS, nie jest terroryzm, nie są faceci, którzy masowo zabijają jeńców, kobiety i dzieci, wysadzają lotniska i stacje metra, tylko Rosja - ironizował polityk lewicy.

Czarzasty ostatecznie pyta opinię publiczną, jak ma się czuć Rosjanin, gdy NATO (jakkolwiek na to patrzeć) rozlokuje w pobliżu jego kraju wojska.

- Z puntu widzenia tamtej strony, to nie był szczyt tak bardzo pokojowy… No, ale, żeby wyrobić sobie pogląd w tych sprawach, trzeba się zastanowić, na chwilę zatrzymać się i pomyśleć, bo przekazy medialne są bardzo jednostronne - pisze polityk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA