REKLAMA

Szef kancelarii premiera zapewnia. Wszyscy poszkodowani otrzymają pomoc

  • Autor: PAP/KDS
  • 04 marca 2018 17:04
Szef kancelarii premiera zapewnia. Wszyscy poszkodowani otrzymają pomoc Z najnowszych danych PSP wynika, że zginęły 4 osoby, zaś 24 są ranne. (fot.poznan.pl)

Na pewno nikt z poszkodowanych w wyniku tragedii w Poznaniu nie pozostanie bez pomocy, bez dachu nad głową i bez wsparcia finansowego - powiedział w niedzielę (4.03) szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

- To wymaga dużej koordynacji różnych organów państwa, ale teraz najważniejsza jest pomoc poszkodowanym i na pewno nikt nie pozostanie bez dachu nad głową, nikt nie pozostanie bez wsparcia finansowego z tych, którzy w tej tragedii ucierpieli - zapewnił Dworczyk w TVP Info.

Dodał, że szef MSWiA Joachim Brudziński na bieżąco informuje premiera Mateusza Morawieckiego o sytuacji.

Do wybuchu gazu i zawalenia się kamienicy przy ul. 28 Czerwca w Poznaniu doszło ok. godz. 7.50 w niedzielę. Na miejscu pracują 24 jednostki straży pożarnej. Obecny bilans tragedii to cztery ofiary śmiertelne i 24 rannych

- Będziemy ustalać przyczyny zdarzenia. Wszystkie osoby, które ucierpiały w wypadku mają zapewnione schronienie. Część poszkodowanych zadeklarowała jednak, że zamieszka u osób bliskich - mówił na miejscu Jacek Jaśkowiak.

Jak informuje magistrat na swojej stronie, ranni trafili do poznańskich szpitali - przy ul. Kraszewskiego, Lutyckiej oraz do szpitala w Puszczykowie. Jedna osoba przbywa w Centrum Leczenia Oparzeń przy ul. Kurlandzkiej. Pozostali także nie zostali pozostawieni bez pomocy. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA