REKLAMA

Szef MON: Samoobrona Kobiet – nauka walki wręcz i poprawa sprawności

  • Autor: PAP/JS
  • 09 listopada 2016 14:25
Szef MON: Samoobrona Kobiet – nauka walki wręcz i poprawa sprawności Minister obrony wskazał, że wojskowi instruktorzy będą szkolili kobiety w zakresie samoobrony (Antoni Macierewicz, fot.mon.gov.pl)

Nauka podstawowych technik samoobrony oraz poprawa ogólnej sprawności fizycznej to główne cele organizowanego przez MON i skierowanego do kobiet projektu Samoobrona Kobiet – poinformował minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

W 30 miastach Polski ruszy wkrótce pierwsza edycja dedykowanych kobietom szkoleń z technik samoobrony. Zajęcia poprowadzą instruktorzy Wojska Polskiego m.in. w zakresie walki wręcz.

Projekt realizowany będzie od 19 listopada br. do 3 czerwca 2017 r. w 30 obiektach wojskowych w Polsce m.in. Białymstoku, Bydgoszczy, Gdyni, Giżycku, Gliwicach, Krakowie, Koszalinie, Łasku, Międzyrzeczu, Opolu, Poznaniu, Radomiu, Szczecinie, Tomaszowie Mazowieckim, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.

Minister obrony wskazał, że wojskowi instruktorzy będą szkolili kobiety w zakresie samoobrony, dzięki czemu zapoznają się one z podstawowymi technikami walki, a przede wszystkim poprawią ogólną sprawność fizyczną. "Serdecznie panie zapraszamy, są jeszcze miejsca; nie ma ograniczeń wiekowych ani żadnych innych. Prosimy o zgłaszanie się" - zachęcał.

Pełnomocnik MON ds. wojskowej służby kobiet mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz także wskazywała, że projekt skierowany jest do wszystkich kobiet, które pragną dowiedzieć się, jak zareagować w sytuacji zagrożenia atakiem fizycznym. "Cykl szkolenia opiera się na walce wręcz, realizowanej przez wojsko w ramach szkolenia bojowego. Kurs będzie obejmował kilkadziesiąt godzin szkoleniowych przez kilka miesięcy" - powiedziała.

Czytaj też: Bartosz Kownacki zapowiada dostawę pierwszej partii śmigłowców w ciągu miesięcy

Podczas zajęć żołnierze i wojskowi instruktorzy mają przekazać kursantkom techniki dotyczące m.in. uwalniania się z uchwytu, obrony przed kopnięciem, duszeniem, uderzeniem i atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Zajęcia poprzedzać będzie rozgrzewka przygotowująca do wysiłku i ćwiczenia ogólnorozwojowe.

Kandydatki na szkolenie powinny mieć powyżej 18 lat, cieszyć się dobrym zdrowiem, mieć polskie obywatelstwo i chcieć zdobywać nowe umiejętności. Wśród warunków uczestnictwa w szkoleniu są m.in.: przedstawienie aktualnego zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwskazań do udziału w praktycznych zajęciach walki wręcz, pisemne oświadczenie o odstąpieniu od roszczeń w stosunku do MON w razie kontuzji i posiadanie indywidualnego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.

MON zaleca, by zapoznać się z regulaminem uczestnictwa w zajęciach i zarezerwować miejsce. Regulamin, wykaz obiektów szkoleniowych i dane kontaktowe do instruktorów dostępne są na stronie http://www.mon.gov.pl/samoobrona-kobiet/.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA