REKLAMA

Szef MSWiA: Głuchoniemi też będą mogli wezwać pomoc

  • Autor: PAP/JS
  • 12 lutego 2018 16:51
Szef MSWiA: Głuchoniemi też będą mogli wezwać pomoc Oprócz szefa MSWiA, w spotkaniu w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim wzięli udział m.in. minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska i wiceminister SWiA Paweł Szefernaker. (fot. MSWiA/twitter)

Na Warmii i Mazurach uruchomiono pilotażowy program aplikacji alarmowej dla osób głuchoniemych - przypomniał minister SWiA Joachim Brudziński na spotkaniu z operatorami nr 112 z całej Polski. Dzięki niej także osoby z tego rodzaju niepełnosprawnością mogą same wezwać pomoc.

"Żadna dysfunkcja, żadna choroba nie może wykluczać albo stanowić o tym, że obywatel dotknięty tą przypadłością będzie mniej bezpieczny. Każdy ma takie samo prawo do tego, aby czuć się w naszym kraju bezpiecznie" - powiedział. Minister wspomniał także, że obecnie na Śląsku trwa pilotażowy program konsolidacji dotychczasowych numerów 997, 998 i 999. "Przed nami konieczność wprowadzenia tych działań w całym kraju" - powiedział.

Oprócz szefa MSWiA, w spotkaniu w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim wzięli udział m.in. minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska i wiceminister SWiA Paweł Szefernaker.

"Chciałbym skorzystać z tej okazji, żeby wszystkim państwu, a za państwa pośrednictwem, wszystkim pracownikom - to jest rzesza ponad 1,1 tys. operatorów, złożyć najserdeczniejsze podziękowania" - powiedział szef resortu.

Brudziński podał, że w Gorzowie Wlkp. w skali roku 36 osób przyjmuje ok. 600 tys. zgłoszeń; w innych miastach np. Radomiu i Katowicach, liczba zgłoszeń nierzadko przekracza milion.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA