REKLAMA

Szef MSWiA otworzył nowe obiekty straży pożarnej w Przemyślu

  • Autor: PAP/JS
  • 04 października 2017 17:08
Szef MSWiA otworzył nowe obiekty straży pożarnej w Przemyślu Mariusz Błaszczak podkreślił, że jednym z komponentów programu modernizacji służb mundurowych są podwyżki płac ich funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. (fot. MSWiA/twitter)

Nowe garaże i obiekty zaplecza technicznego w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu otworzył szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Infrastruktura, sprzęt i wynagrodzenia to składniki programu modernizacji służb mundurowych – przypomniał minister.

W Przemyślu kosztem ok. 2 mln zł wybudowano garaże dla samochodów straży pożarnej. Powstało też pełne zaplecze techniczne i logistyczne, m.in. warsztat do naprawy pojazdów oraz pralnia mundurów strażackich.

Inwestycję, sfinansowaną w ramach Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu na lata 2017-20, wsparły m.in. samorządy Przemyśla i powiatu przemyskiego. "Obiekt daje gwarancje, że warunki waszej służby mogą być lepsze" - minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Błaszczak podkreślił, że jednym z komponentów programu modernizacji służb mundurowych są podwyżki płac ich funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Przypomniał, że 1 stycznia tego roku ruszyła pierwsza transza podwyżek. "W przyszłym roku podwyżka będzie skoncentrowana na funkcjonariuszach, którzy są zatrudnieni w najniższych stopniach zaszeregowaniach, a 2019 r. - kolejna podwyżka dla wszystkich" - zaznaczył Błaszczak.

Minister dodał, że w ramach programu modernizacyjnego blisko 1 mld zł trafi także do Ochotniczych Straży Pożarnych.

Program modernizacji służb mundurowych na lata 2017-2020 o łącznej wartości 9,2 mld zł obejmuje policję, Straż Graniczną, Państwowa Straż Pożarną i Biuro Ochrony Rządu. Przewiduje inwestycje, zakup sprzętu oraz podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników służb podległych MSWiA.

Po wizycie w przemyskiej PSP Błaszczak w miejscowej Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej spotkał się komendantami wojewódzkimi policji, straży pożarnej oraz komendantem Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA