REKLAMA

Szef MSWiA: Program modernizacji służb - priorytetem

  • Autor: PAP/JS
  • 01 grudnia 2016 16:42
Szef MSWiA: Program modernizacji służb - priorytetem Sejmowa komisja spraw wewnętrznych i administracji rozpoczęła prace nad projektem ustawy ustanawiającej program modernizacji służb MSWiA na lata 2017-2020. (fot. Sejm/twitter)

Program modernizacji służb mundurowych - według którego do końca 2020 r., do policji, straży granicznej, PSP i BOR trafi 9,1 mld zł - to jeden z priorytetowych projektów realizowanych przez rząd - poinformował w Sejmie szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Sejmowa komisja spraw wewnętrznych i administracji rozpoczęła prace nad projektem ustawy ustanawiającej program modernizacji służb MSWiA na lata 2017-2020. Program obejmuje inwestycje budowlane, zakup samochodów, sprzętu informatycznego i łączności oraz uzbrojenia. Elementem programu jest wzrost wynagrodzeń dla funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych. Pierwsza podwyżka w wysokości średnio ok. 250 zł ma nastąpić 1 stycznia 2017 roku.

W ocenie szefa MSWiA program przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa oraz zwiększy skuteczność działania służb mundurowych. "To jeden z najważniejszych projektów, które zostały przygotowane przez rząd PiS. Jest wzorowany na programie rządu premiera Jarosława Kaczyńskiego z 2007 roku" - powiedział Błaszczak. Zaapelował do posłów o poparcie projektu.

Najwięcej środków, prawie 6 mld zł, ma trafić do policji; ponad 1,2 mld zł - do Straży Granicznej, ponad 1,7 mld zł do Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 200 mln zł do Biura Ochrony Rządu.

Autorzy projektu chcą, by nowe przepisy ustanawiające program weszły w życie 1 stycznia 2017 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA