REKLAMA

Szef MSWiA zapowiada utworzenie stanowiska starszego dzielnicowego

  • Autor: PAP/JS
  • 23 stycznia 2017 14:09
Szef MSWiA zapowiada utworzenie stanowiska starszego dzielnicowego Minister spraw wewnętrznych i administracji wziął udział w ogólnopolskiej konferencji naukowej "Dzielnicowy Bliżej Nas" w Warszawie. (fot. twitter/MSWiA)

• Dzielnicowi są wizytówką polskiej policji, bo są funkcjonariuszami pierwszego kontaktu - powiedział w poniedziałek szef MSWiA Mariusz Błaszczak.
• Zapowiedział utworzenie w policji stanowiska starszego dzielnicowego.

Minister spraw wewnętrznych i administracji wziął udział w ogólnopolskiej konferencji naukowej "Dzielnicowy Bliżej Nas" w Warszawie.

Błaszczak powiedział, że do tej pory dzielnicowy był policjantem do wszystkiego. "Dzielnicowy był przeciążony różnymi zadaniami niewynikającymi z jego służby. To się teraz zmieniło" - wyjaśnił. "Dzielnicowi to funkcjonariusze, którzy stanowią wizytówkę polskiej policji, bo są funkcjonariuszami pierwszego kontaktu" - ocenił.

Jak dodał, nowe rozwiązania mają zwiększyć skuteczność służby dzielnicowych i poprawić ich współpracę z obywatelami. Podkreślił, że zadaniem dzielnicowego jest nawiązanie i utrzymanie kontaktu z ludźmi mieszkającymi w dzielnicy, w rejonie, gdzie pracuje.

Minister poinformował, że podpisał rozporządzenie wprowadzające nowe stanowisko - starszego dzielnicowego. "To nowe stanowisko daje perspektywy rozwoju zawodowego, możliwość awansu, również finansowego, doceniającego służbę danego funkcjonariusza" - zapewnił. Wręczył także nagrody dwóm dzielnicowym, którzy uratowali życie mieszkankom swoich rewirów.

W konferencji "Dzielnicowy Bliżej Nas" wzięli udział profesorowie, samorządowcy, kuratorzy zawodowi, policjanci, przedstawiciele Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie oraz organizacji rządowych i pozarządowych zajmujących się poprawą bezpieczeństwa i pomocą społeczną.

Według danych na 1 stycznia br. w policji jest 8021 etatów dzielnicowych , a zatrudnionych na tych stanowiskach jest 7838 funkcjonariuszy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA