REKLAMA

Szef MSWiA: Zgłaszajmy, jeśli zauważymy coś niepokojącego

  • Autor: JS
  • 22 grudnia 2016 21:06
Szef MSWiA: Zgłaszajmy, jeśli zauważymy coś niepokojącego Minister Mariusz Błaszczak (fot. MSWiA)

• Minister Mariusz Błaszczak był gościem programu ”Kwadrans Polityczny” w TVP1.
• Rozmowa dotyczyła przede wszystkim wsparcia Policji przez Żandarmerię Wojskową i działań podjętych w związku z atakiem w Berlinie.

Szef MSWiA podkreślił, że obecność Żandarmerii Wojskowej na ulicach Warszawy jest związana z niedawnym atakiem terrorystycznym w Niemczech.

 - Wniosek o wsparcie Żandarmerii Wojskowej został złożony do pani Premier po zamachu w Berlinie, którego pierwszą ofiarą był nasz rodak – zaznaczył.

Minister poinformował, że okres przedświąteczny oznacza wzmożony ruch w centrach handlowych i więcej podróżujących. Również z tej przyczyny Policja wspólnie z Żandarmerią patrolują dworce kolejowe, lotniska, centra handlowe i metro.

- Zwracam się do wszystkich Państwa: jeśli zauważycie, że dzieje się coś złego, proszę zgłaszać to do patroli – zaapelował szef MSWiA.

Na koniec rozmowy, poruszono temat poszukiwań sprawcy berlińskiego ataku, które odbywają się blisko polskiej granicy. Minister zapewnił, że służby mundurowe są przygotowane do zapewnienia bezpieczeństwa. Dzięki ustawie antyterrorystycznej dysponują one odpowiednimi do tego narzędziami. Zwiększyła się również liczba patroli Straży Granicznej i Policji.

- Polska jest krajem bezpiecznym – podkreślił minister Błaszczak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA