REKLAMA

Szef MSZ: Pomoc rozwojowa jest inwestycją w bezpieczeństwo świata

  • Autor: PAP/AT
  • 21 marca 2018 11:51
Szef MSZ: Pomoc rozwojowa jest inwestycją w bezpieczeństwo świata W 2017 r. zapewniliśmy opiekę medyczną dla ponad 25 tysięcy uchodźców - powiedziałJacek Czaputowicz (fot.pixabay.com)

W 2017 r. Polska przeznaczyła na pomoc rozwojową 2,5 mld zł. Znaczącą pozycją była pomoc dla ludności na Bliskim Wschodzi, w tym uchodźców syryjskich - powiedział szef MSZ Jacek Czaputowicz w expose w Sejmie.

W środę (21 marca) minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz przedstawił informacji o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2018 roku.

"Pomoc rozwojowa jest inwestycją w stabilność i bezpieczeństwo świata, a przez to i Polski" - powiedział.

Czytaj też: Czaputowicz: Otwarta i odpowiedzialna debata polityczna jest solą demokracji

Szef MSZ powiedział w Sejmie, że "zgodnie z Wieloletnim programem pomocy rozwojowej na lata 2016-2020 głównymi odbiorcami polskiej pomocy są: Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Ukraina, Etiopia, Kenia, Mjanma, Palestyna, Senegal i Tanzania".

Podkreślił, że "w 2017 roku Polska przeznaczyła na pomoc rozwojową 2,5 mld złotych", a - jak mówił - "znaczącą pozycją była pomoc humanitarna - 167 mln zł, którą przeznaczamy na rzecz ludności dotkniętej kryzysami na Bliskim Wschodzie, w tym uchodźców syryjskich".

Szef MSZ zaznaczył też, że "w 2017 r. zapewniliśmy opiekę medyczną dla ponad 25 tysięcy uchodźców na terytorium Libanu, Jordanii i Irackiego Kurdystanu oraz dostęp do edukacji dla blisko tysiąca dzieci w Libanie".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA