REKLAMA

Szef SLD: W czwartek powstanie Otwarty Komitet Referendalny

  • Autor: PAP/JS
  • 28 września 2016 19:18
Szef SLD: W czwartek powstanie Otwarty Komitet Referendalny O ropoczęciu działalności Komitetu poinformował szef SLD Włodzimierz Czarzasty (fot. sld.org.pl)

W czwartek (29 września) ma rozpocząć działalność ponadpartyjny Otwarty Komitet Referendalny, który zajmie się m.in. zbieraniem podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenia w Polsce referendum ws. przepisów dotyczących aborcji - poinformował szef SLD Włodzimierz Czarzasty.

- Dziś skierowałem do wszystkich klubów parlamentarnych, do wszystkich partii w Polsce, także pozaparlamentarnych list otwarty w sprawie referendum dot. aborcji - powiedział szef Sojuszu na środowej konferencji prasowej w Krakowie.

Czarzasty przypomniał, "skandaliczną" - zdaniem partii lewicowej - decyzję Sejmu o skierowaniu do komisji tylko projektu, który aborcję ogranicza, a tak naprawdę zakazuje kobietom przerywania ciąży w każdym wypadku. - Chcemy w tej chwili kontynuować sprawę związaną z referendum - podkreślił polityk.

Poinformował, że do Otwartego Komitetu Referendalnego w czwartek popołudniu ma przystąpić kilkanaście podmiotów. Nie chciał wymieniać o jakie chodzi. Dodał, że SLD zebrał już 100 tys. podpisów za organizacją referendum, a chce zebrać 500 tys. w "najbliższym czasie".

- Od jutra to referendum nie jest już więc SLD - dodał Czarzasty.

23 września projekt komitetu "Stop aborcji" przewidujący bezwzględny zakaz aborcji Sejm skierował do dalszych prac w komisji. Posłowie odrzucili natomiast projekt liberalizujący przepisy aborcyjne przygotowany przez komitet "Ratujmy kobiety".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Ewa 2016-09-28 23:37:55
    "Ratujmy kobiety"- chyba tylko edukacja i uswiadomieniem seksual. oraz przed mezczyznami, ktorzy ignoruja "safer sex" i nie biora odpowiedzialnosci za zapladnianie kobiet. To haslo powinno byc zmienione na : " My, mezczyzni bedziemy bronic nasze kobiety i nie zostawimy ich samych z problemem aborcji". Wtedy uwierze w szczere checi- wszystko inne, to gry polityczne kosztem kobiet w potrzebie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA