REKLAMA

Szkoła o. Tadeusza Rydzyka dostała 3 mln zł na szkolenie sędziów i prokuratorów

  • Autor: GP
  • 12 października 2016 13:49
Szkoła o. Tadeusza Rydzyka dostała 3 mln zł na szkolenie sędziów i prokuratorów Ojciec Tadeusz Rydzyk jest założycielem i był pierwszym rektorem Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. (fot.: youtube.com)

• Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło wyniki konkursu "Opracowanie i wdrożenie programów szkoleń medialnych dla pracowników sądów i prokuratury". W jego ramach rozstrzygnięto kto będzie szkolił sędziów i prokuratorów do pracy w mediach.
• Konkurs wygrała szkoła toruńska o. Tadeusza Rydzyka.
• Wartość środków przeznaczonych na powyższe cele wyniosła 3 mln zł.

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało konkurs poświęcony szkoleniom medialnym dla sędziów i prokuratorów, konkurs nosił tytuł "Opracowanie i wdrożenie programów szkoleń medialnych dla pracowników sądów i prokuratury". Wygrała go Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu związana z osobą redemptorysty o. Tadeuszem Rydzykiem - doniósł portal bezkompromisowo.pl.

Ogłoszony w poniedziałek (10 października) wynik konkursu pokazał, że toruńska uczelnia pokonała swoją ofertą organizacje pozarządowe, partnerów społecznych, przedsiębiorców, inne szkoły wyższe i  jednostki naukowe, np. Wyższą Szkołę Informatyki Zarządzania i Administracji w Warszawie oraz Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu, a także Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury. Startujących w konkursie było 12 podmiotów.

Oceń ministra sprawiedliwości

Wysokość funduszy przeznaczonych na szkolenia dla sędziów i prokuratorów to 3 mln zł. W tym 85 proc. to fundusze z Europejskiego Funduszu Społecznego a 15 proc. to środki państwowe z budżetu.

Konkurs był opisywany przez Ministerstwo Sprawiedliwości:

- Przedmiotem konkursu jest usprawnienie procesów zarządzania i komunikacji w sądownictwie i prokuraturze. W ramach konkursu dopuszcza się następujący typ projektu: szkolenia dla sędziów, urzędników i innych pracowników zatrudnionych w sądach powszechnych, prokuratorów, urzędników i innych pracowników powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury oraz Ministerstwa Sprawiedliwości wspierające wdrażanie modeli zarządzania zasobami ludzkimi, finansami, informacją i komunikacją, świadczenie usług informatycznych, a także kontroli zarządczej oraz obsługi interesanta.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu została powołana do istnienia w 2001 roku. Formalnie należy do Fundacji Lux Veritatis, którą prowadza redemptoryści. Jej założycielem jest o. Tadeusz Rydzyk. Był też pierwszym rektorem uczelni.

Szkoła uczy dziennikarstwa, relacji międzynarodowych, zastosowań informatyki i techniki w multimediach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Zeghar 2016-10-15 10:18:54
    Ojej, jak źle. Nie wygrali jedyni słuszni kandydaci, więc już zaczyna się nagonka. A biorąc pod uwagę, że WSKSiM od wielu lat zapewnia kadry dla Radia Maryja i Telewizji Trwam, to mam pytanie - jakie kadry mediom zapewnia np. wspomniana WSB z Wrocławia? Może należy przyjąć do wiadomości, że po prostu oferta konkurencji była słabsza merytorycznie i/lub droższa?
  • kiki 2016-10-13 10:00:38
    taniej wyjdzie rozwiązanie KonkordatuREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA