REKLAMA

Szkoła podstawowa, podręczniki: Nauczyciele będą mogli wybrać jeden z trzech podręczników

  • Autor: PAP/AT
  • 23 maja 2016 14:33
Szkoła podstawowa, podręczniki: Nauczyciele będą mogli wybrać jeden z trzech podręczników Szefowa MEN przypomniała, że napisany na zlecenie MEN podręcznik kosztował budżet państwa ponad 60 mln zł (fot.men.gov.pl)

• W klasach I-III szkoły podstawowej nauczyciele będą mieli wybór między trzema darmowymi podręcznikami.
• Wśród nich będzie "Nasz elementarz" 
• Szczegóły dotyczące tej zmiany poda w połowie czerwca.

"Muszę zdementować upowszechniane stwierdzenie o likwidacji darmowych podręczników. Rząd, który mówi, że dzieci to inwestycja, a nie koszt, absolutnie nie ma takich zamiarów. Będzie darmowość, będą dotacje, będzie wybór jednego z trzech i koniec z Ministerstwem Edukacji Narodowej, jako wydawnictwem i zakładem produkującym podręczniki" - powiedziała Zalewska na briefingu przed wylotem do Stanów Zjednoczonych.

Czytaj też: Kluzik-Rostkowska ws. audytu w MEN: Poważnych zarzutów nie było

"Rodzicom i uczniom nie zmieni się nic. Rodzice i uczniowie nadal mają darmowy podręcznik" - podkreśliła minister mówiąc o przygotowywanej zmianie. Pytana o szczegóły i termin zmiany odpowiedziała, że przedstawi je w połowie czerwca. Jednocześnie zaznaczyła, że musi zostać zamknięty cykl. "Są podpisane umowy, są zobowiązania" - wyjaśniła.

Szefowa MEN przypomniała, że napisany na zlecenie MEN podręcznik kosztował budżet państwa ponad 60 mln zł. "W związku z tym, że są to publiczne pieniądze w sposób oczywisty nie można powiedzieć, że oto wyrzucamy podręcznik do kosza. Nikt, kto gospodaruje publicznymi pieniędzmi nie może takich rzeczy zrobić. W związku z tym Nasz elementarz będzie jednym z trzech do wyboru" - oświadczyła minister edukacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA