REKLAMA

Szopka noworoczna. Wolski dostał nagrodę od Kurskiego

  • Autor: GP
  • 05 stycznia 2017 08:19
Szopka noworoczna. Wolski dostał nagrodę od Kurskiego Fakt, że Wolski za szopkę otrzymał nagrodę nie umknął uwadze posłów opozycji. (fot.:youtube.com)

• Marcin Wolski otrzymał nagrodę od prezesa TVP Jacka Kurskiego. Został wyróżniony za szopkę noworoczną.
• Poseł Nowoczesnej skrytykował tę informację na portalu społecznościowym. "Słabe to..." napisał Grzegorz Furgo.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl Marcin Wolski, dyrektor TVP 2 i główny twórca szopki noworocznej, otrzymał nagrodę specjalną prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego. Wyróżnienie przyznano za kabaretowy i satyryczny program emitowany w TVP na przełomie Sylwestra i Nowego Roku.

Szopka powróciła na antenę po długiej przerwie. W 2010 roku zrezygnowano z tego kabaretowego przedsięwzięcia, bo był on mocno związany z katastrofą smoleńską i odbił się na polskiej scenie politycznej i życiu społecznym.

Wśród bohaterów szopki noworocznej TVP znalazł się Lech Wałęsa, źródło: TVP/youtube.com

Tegoroczna szopka była emitowana dwa razy. Premierę miała w Sylwestra, a program powtórzono w pierwszych dniach 2017 roku. Jej motywem przewodnim były muzealne obrazy, na których postacie, stylizowane na polityków, wypowiadały satyryczne kwestie opisujące przeszłość polityczną.

Wirtualnemedia.pl podają jednocześnie, że program doczekał się krytyki w postaci skarg do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Takich zażaleń wpłynęło osiem.

Polityk Nowoczesnej o nagrodzie

Fakt, że Wolski za szopkę otrzymał nagrodę nie umknął uwadze posłów. Polityk Nowoczesnej Grzegorz Furgo skrytykował decyzję dla prezesa TVP Jacka Kurskiego:

- Jakim trzeba być cynikiem żeby przyznać specjalną nagrodę za "szopkę" Wolskiemu. A przyznał ją Kurski. Słabe to...

Marcin Wolski jest satyrykiem i dziennikarzem, wiceprezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Od 2016 roku prowadzi TVP 2, który jest anteną rozrywkową. Wcześniej pracował w latach od 2006 do 2007 jako dyrektor Programu I Polskiego Radia. Ma za sobą długą karierę medialną w różnych mediach, zarówno jako pisarz, jak i zarządzający.

Więcej komentarzy po publikacji materiału satyrycznego TVP przeczytasz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Łuk Kurski 2017-01-05 09:34:53
    Reżimowa telewizja jest na 3 miejscu pod względem oglądalności na 3 duże telewizje w Polsce. Wydawało się że gorzej już być nie może ale widać ambicje Kurskiego idą dalej i chce odrestaurować poziom z czasów komuny, kiedy telewizja służyła jednej partii. Szopka była żenująca i niesmaczna. Poziom intelektualny troglodyty - żartownisia.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA