REKLAMA

Szpitale spoza sieci: Ratunkiem pacjenci z zagranicy

  • Autor: PAP/AT
  • 20 lipca 2017 06:27
Szpitale spoza sieci: Ratunkiem pacjenci z zagranicy Polska jest atrakcyjna dla pacjentów z zagranicy (fot.pixabay.com)

Szpitale, które nie weszły do sieci i tym samym straciły finansowanie NFZ, nie muszą bankrutować. Ratunkiem dla nich są pacjenci z zagranicy.

Zagraniczni pacjenci to szansa dla placówek, które wypadły z sieci i stracą kontrakty z NFZ – pisze "Rzeczpospolita".

Szpitale, które nie weszły do sieci i tym samym straciły finansowanie z budżetu państwa, nie muszą bankrutować. Ratunkiem dla nich są pacjenci z zagranicy. A tych stale przybywa. W 2016 r. Polskę odwiedziło 155 tys. pacjentów - wynika z danych Instytutu Badań i Rozwoju Turystyki Medycznej, do których dotarła "Rzeczpospolita". Oznacza to, że mogli zostawić łącznie nawet 2,6 mld zł. A w kolejnych latach kwota ta ma znacznie wzrosnąć.

Czytaj też: Co z pacjentami szpitali spoza sieci?

Polska jest atrakcyjna dla pacjentów z zagranicy, bo leczenie w krajach Europy Zachodniej jest znacznie droższe. Implant dentystyczny, który w Wielkiej Brytanii kosztuje (w przeliczeniu) średnio 5,8 tys. zł, w Polsce można wszczepić za 3,4 tys. zł. Z kolei wymiana stawu biodrowego - na Wyspach wyceniona na 43,9 tys. zł - kosztuje u nas 22,3 tys. zł - podaje "Rzeczpospolita".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA