REKLAMA

Szumlewicz, ZL: smutny dzień dla polskiej demokracji

  • Autor: Parlamentarny.pl (Dariusz Ciepiela)
  • 26 października 2015 09:43
Szumlewicz, ZL: smutny dzień dla polskiej demokracji Fot. (mat. pras.)

25 października to bardzo smutny dzień dla polskiej demokracji. Będziemy mieli najbardziej ksenofobiczny, konserwatywny Sejm od wielu lat bez jakiejkolwiek reprezentacji lewicowej. Tu nie chodzi o porażkę Zjednoczonej Lewicy, lecz o porażkę środowisk pracowniczych, feministycznych, świeckich, ekologicznych, LGBT - mówi wnp.pl Piotr Szumlewicz, kandydat związkowy Zjednoczonej Lewicy.

- Wspierana przez liberalne media partia Razem skutecznie rozbiła środowiska lewicowe i świętuje osłabienie swojej lewicowej konkurencji. Adrian Zandberg wciąż uważa, że zniszczenie Zjednoczonej Lewicy jest ważniejsze niż powstrzymanie od władzy ksenofobicznej prawicy - dodaje Piotr Szumlewicz.

W jego ocenie szkoda, że ludzie o lewicowych poglądach są tak mało zmobilizowani i tak mało solidarni, a część z nich czerpie satysfakcję z rozbicia lewicy.

- To wstyd, polityczna głupota i brak odpowiedzialności za państwo - dodaje Piotr Szumlewicz.

Z sondażowych badań wynika, że najprawdopodobniej samodzielne rządy obejmie Prawo i Sprawiedliwość.

- Wydaje mi się, że decydującą rolę odegrał tutaj nie tyle zwrot na prawo polskiego społeczeństwa, co raczej fakt, że duża część społeczeństwa zaufała socjalnym, propracowniczym obietnicom PiS-u. Wszak PiS wyraźnie wygrał tak wśród robotników, jak i bezrobotnych. Może zdumiewać tak masowe zaufanie do partii, która kilka lat temu, mając władzę, obniżyła podatki bogatym, a obecnie chce uczynić ministrem antypracowniczego Jarosława Gowina - ocenia Piotr Szumlewicz.

Wskazuje, że Platforma Obywatelska przegrała wybory w wyniku bardzo słabej kampanii, a poza tym ludzie byli już zmęczeni rządami PO. Natomiast partia rządząca przekroczyła jednak 20 proc., co można tłumaczyć między innymi tym, że media bardzo silnie polaryzowały scenę polityczną na PiS i PO, począwszy od skandalicznej debaty Ewy Kopacz z Beatą Szydło transmitowaną przez Telewizję Publiczną.

- Może natomiast zdumiewać dobry wynik Pawła Kukiza. To człowiek pozbawiony wiedzy i pomysłu na rozwiązywanie jakichkolwiek problemów. Wysokie poparcie dla jego ugrupowanie pokazuje katastrofalny stan świadomości części polskiego społeczeństwa. Okazuje się, że dzięki chamstwu, agresji i braku programu można wprowadzić do Sejmu kilkudziesięciu posłów - podsumowuje Piotr Szumlewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Zunrin 2015-10-26 16:30:35
    Do lewicy nie dociera, że oto powoli wali się zbudowany przez nich mit, że mają oni monopol na sprawy socjalne. Sztucznie wykresowany zakres zainteresowań skutecznie przejął PiS. I zwyciężyła większość mająca dość dyktatu mniejszości. Ale nie bójcie się, nie czekają was płonące stosy czy prześladowania. Możecie się zdziwić na lewicy, jak bardzo forsowana przez waszą propagandę wizja prawicy różni się od rzeczywistości.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA