REKLAMA

Szydło: Bez wsparcia Rady Dialogu Społecznego rząd nie zrealizuje planu Morawieckiego

  • Autor: PAP/AT
  • 19 października 2016 11:44
Szydło: Bez wsparcia Rady Dialogu Społecznego rząd nie zrealizuje planu Morawieckiego Premier Szydło na Radzie Dialogu Społecznego (fot.twitter.com/PremierRP)

• Najbliższy rok to czas, w którym trzeba myśleć przede wszystkim o wsparciu dla przedsiębiorców - podkreśliła premier Beata Szydło na wstępie posiedzenia Rady Dialogu Społecznego.
• Plan odpowiedzialnego rozwoju ma dać możliwość realizacji ambitnych planów gospodarczych - podkreśliła.

Premier podziękowała Radzie za rok wspólnej pracy. "To były, myślę, bardzo dobre miesiące, trudne, w których podejmowaliśmy ważne decyzje" - zaznaczyła.

Szefowa rządu podkreśliła, że obowiązkiem polityków, działaczy społecznych, przedstawicieli pracodawców, związków zawodowych jest dbanie o polskich obywateli i "o to, żebyśmy mogli cieszyć się wzrostem gospodarczym, abyśmy mogli sprawiedliwie dzielić wszystko, co zostaje w Polsce wypracowane".

"Dobrze, że jest takie grono, płaszczyzna do dialogu, wymiany doświadczeń i uwag" - dodała premier.

Przypomniała, że przez rok udało się przyjąć rozwiązania ustawowe w sprawach takich jak program 500 plus, podniesienie płacy minimalnej i minimalnej stawki godzinowej.

Czytaj też: Duda: Rada Dialogu Społecznego jest niezwykle potrzebna w państwie

"Teraz jest czas, żebyśmy przede wszystkim myśleli o wspieraniu polskich przedsiębiorców(...) Plan odpowiedzialnego rozwoju, który realizuje polski rząd, ma dać nam wszystkim możliwość realizacji ambitnych planów gospodarczych. Ma dać szansę polskim przedsiębiorcom, by mieli nie tylko w Polsce możliwość realizowania swoich zamierzeń, ale żeby mieli szanse konkurowania z najsilniejszymi na całym świecie" - powiedziała.

Premier dodała, że polski rząd sam nie zrealizuje tzw. planu Morawieckiego bez wsparcia organizacji, które tworzą Radę.

Wyraziła też radość z tego, że szefowa jej gabinetu Elżbieta Witek została powołana do Rady Dialogu Społecznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA