REKLAMA

Szydło: chcemy, by pacjent był w centrum uwagi

  • Autor: PAP
  • 20 września 2015 13:29
Szydło: chcemy, by pacjent był w centrum uwagi Fot. youtube

Chcemy finansowanej z budżetu państwa służby zdrowia, w której lekarze mogą spokojnie wykonywać swój zawód, a w centrum uwagi jest pacjent - mówiła Beata Szydło po niedzielnej wizycie w szpitalu im. T. Chałubińskiego w Zakopanem.

"Chcemy stworzyć system, który da możliwość spokojnego wykonywania swojej pracy przez lekarzy i pielęgniarki. Dzisiaj rozmowa na temat polskiej służby zdrowia odbywa się w kategorii ogromnej biurokracji i przeliczania środków finansowych. Oczywiście są one ważne, ale jednocześnie musimy pamiętać, że bardzo duże pieniądze są wydawane mało skutecznie" - mówiła podczas wizyty w szpitalu powiatowym im. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko premiera Beata Szydło.

Szydło zaznaczyła, że PiS w swoim programie chce wrócić do dziedzictwa, które - jak mówiła - "zostawił nam wszystkim prof. Zbigniew Religa, który podkreślał znaczenie i rolę pacjenta".

"Prawo i Sprawiedliwość mówi o ogromnych zmianach w służbie zdrowia. Trzeba zlikwidować NFZ, muszą być środki, które będą kontrolowane przez ministerstwo, państwo musi wziąć odpowiedzialność za służbę zdrowia. Musimy wrócić do finansowania budżetowego, ale przez wojewodów - po to, aby stworzyć bardziej skuteczny, sprawiedliwy system, w centrum którego będzie pacjent jako najważniejszy podmiot" - podkreśliła Szydło.

Przypomniała też postulaty PiS mówiące o konieczności powrotu służby zdrowia do szkół. "Chcemy gabinetów lekarskich i dentystycznych w szkołach. Jest to rzeczywiście potrzeba chwili. Mówią o tym nie tylko lekarze specjaliści, ale też rodzice" - powiedziała kandydatka PiS na premiera.

Zaznaczyła, że PiS przygotowało już projekt ustawy o lekach, który gwarantuje osobom po 75. roku życia darmowe lekarstwa. "Projekt jest już gotowy i tak jak mówiłam, będzie złożony w ramach pierwszych projektów na pierwsze 100 dni rządu" - zapowiedziała.

W szpitalu im. Tytusa Chałubińskiego Szydło spotkała się z pacjentami, personelem i dyrekcją.

Pytana przez dziennikarzy o emigrantów, Szydło powiedziała, że brakuje spójnej informacji na temat możliwości ich przyjęcia przez Polskę. "Pani premier wprowadza ogromny chaos w przekazie informacyjnym. Powinniśmy mieć wypracowane swoje stanowisko i prowadzić profesjonalne negocjacje. W tej chwili to jest amatorszczyzna" - oceniła kandydatka PiS na premiera.

Po wizycie w szpitalu Szydło spotkała się z mieszkańcami powiatu tatrzańskiego, wzięli w nim udział kandydaci PiS do parlamentu. Szydło namawiała do głosowania na PiS i prezentowała projekty ustaw, które chciałaby wprowadzić w życie w czasie pierwszych stu dni rządów.

"W Polsce trzeba dialogu, odbudowania wspólnoty, ochrony wartości" - mówiła kandydatka PiS.

Na spotkaniu Szydło poruszyła także temat sprzedaży kolejek linowych luksemburskiej spółce Artura. "Polska musi dbać o swoją własność, o swoją gospodarkę i przedsiębiorstwa. Historia Polskich Kolei Linowych i kolejki linowej na Kasprowy Wierch jest symbolicznym pokazaniem, jak obecna władza podchodzi do tego, co jest ważne dla Polski. Przykład kolejki na Kasprowy jest też przykładem, jak dobrze prosperujące przedsiębiorstwo () jest sprzedawane. Wbrew interesom Polski i Podhala, kolejkę niestety sprzedano" - mówiła.

Z Zakopanego kandydatka PiS pojechała do Nowego Targu, gdzie spotkała się z mieszkańcami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • annawieczor@wp.pl 2015-09-21 11:37:14
    Szanowna Pani Beato, "myśli za górami, rzeczywistość za plecami". [..] w centrum którego będzie pacjent jako najważniejszy podmiot[..] NALEŻAŁOBY USPRAWNIĆ zachowania prozdrowotne, by Obywatel przestał się bać trzydniowego zwolnienia lekarskiego, którego powikłaniem jest kilku tygodniowe lub kilkumiesięczne leczenie. Badania skryningowe dla 3 / 40 / 50 latków. szkoły- prof. Barbara Woynarowska wprowadziła program[..]lek.dentyści (stomatologowie) 1-en przypadek zakładał Dzieciom przeterminowane wypełnienia, bo takie otrzymywał z ZOZ-u, a za swoje pieniądze nie będzie kupował. Gdy mnie nakazano szczepienia wykonywać wielorazówkami, wzięłam dzień własnego urlopu i za własne pieniądze pojechałam do W-wy, przywiozłam jednorazowe strzykawki, a za mną podążyła Komisja z Ministerstwa Zdrowia. Strzykawki do szczepień otrzymałam również od św.p. Księdza Henryka Jankowskiego. Świadomość odpowiedzialności za podjęcie się wykonywania jakiejkolwiek pracy. Prawo: czytelne, jasne, zrozumiałe dla każdego wraz z pozbyciem się strachu unicestwienia społecznego. z pozdrowieniami Anna Wieczorkowska, Gdańsk, 21 września 2015r.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA